Санкції в дії: Україна і світ проти російської агресії

Служба зовнішньої розвідки України на своїй офіційній сторінці в Facebook навела приклади впливу міжнародних санкцій на економіку росії.

Концерт російської оперної співачки нєтрєбко, що мав відбутися 5 березня в Національному концертному залі Тайваню, скасовано після масових протестів громадськості через її підтримку путіна та розв’язаної ним війни проти України. Минулого року низка держав вже скасовували її виступи через підтримку агресивної політки кремля.

За матеріалами бєлстату, чистий прибуток у транспортній галузі у 2022 році впав на 51,5 % до 491,5 млн рублів. Основною причиною називається позбавлення білоруських вантажних автоперевізників права в’їжджати до ЄС. Крім того, суттєво скоротилися обсяги транзиту енергоресурсів через білорусь, наприклад, газ практично не транспортувався до Польщі трубопроводом Ямал – Європа.

Кількість зайнятих у білоруській економіці продовжує знижуватися. У січні їх поменшало на 16,7 тис. осіб порівняно з груднем, а за три роки – на понад 156,5 тис. осіб.

уряд росії готовий іще на рік відстрочити початок виплати кредиту на будівництво бєлАЕС. Погашення кредиту мало розпочатися з 1 квітня 2023 року з урахуванням того, що бєлАЕС буде введено в експлуатацію у 2022 році. Однак, досі будівництво повністю не закінчено. Розмір кредиту становить 10 млрд. доларів і погашатиме його білорусь, з урахуванням нинішньої економічної ситуації, російськими рублями.

міністерство інформації білорусі відзвітувало про оптимізацію регіональних державних ЗМІ. Створено шість медіахолдингів – по одному у Бресті, Пінську, Шклові, Бобруйську та два у Вітебську. Опрацьовано питання створення таких медіаструктур у всіх регіонах країни.

заступник глави адміністрації лукашенка ігор луцький заявив, що в державних ЗМІ досі виявляють людей, котрі «не підтримують державну політику». «Ми готуємо не просто журналістів, ми готуємо бійців інформаційного фронту. Всі це мають чітко розуміти та усвідомлювати», – додав він. На факультеті журналістики за дорученням самопроголошеного президента білорусі алєксандра лукашенка було створено наглядову раду.

Джерело