Ізопропіловий спирт: властивості та особливості речовини, застосування

Спирт ізопропіловий візуально виглядає як прозорий або кольоровий розчин із вмістом алкоголю та характерним різким запахом. Активно використовується у різних сферах, включаючи харчову промисловість, стоматологію та медицину, косметологію тощо. Придбати ізопропіловий спирт за кращими цінами можна з доставкою до будь-якої точки України.

Властивості речовини

Речовина летка, швидко розчиняється в органічних розчинниках, на зразок ацетону, етанолу, а також у воді. Серед корисних властивостей речовини – дезінфікуючі, протизапальні, антисептичні. Це пояснює застосування спирту ізопропілового у переліку галузей. Молекулярна вага ізопропілового спирту – 60 г на моль.

Ця речовина дуже легка, але щільна, з показником щільності в кімнатній температурі 786 кг/м³. Речовина важча за воду: завдяки цій властивості знаходить застосування при очищенні суміші і різних розчинів, їх розділенні.

Ізопропіловий спирт – речовина, що відноситься до категорії отруйних, дратівливих. При використанні слід дотримуватись обережності, захищаючи верхні дихальні шляхи, шкіру та очі від впливу цієї речовини та її випарів. Замовити ізопропіловий спирт можна на сайті https://www.systopt.com.ua/.

Сфери застосування

Спирт ізопропіловий використовується в різних галузях. Розглянемо детальніше способи його застосування.

  1. У медицині – як антисептик і навіть для дезінфекції. Речовиною обробляють хірургічні інструменти, шкіру перед медичними маніпуляціями, ін’єкціями. За допомогою спирту ізопропілового дезінфікують поверхні – наприклад, у стоматології він застосовується для ефективного очищення приладів та інструментів.
  2. У хімічній промисловості використовується як розчинник, розчиняючи сполуки органічного характеру – на кшталт жирів, шовку, масел. Виконує роль проміжного препарату при синтезі інших речовин. Входить до складу розчинів для видалення фарби, лаку, а також безпосередньо лаків та клеїв.
  3. Активно застосовується у виробництві косметичних препаратів, включаючи рідке мило.

Зберігання та транспортування

Розглянемо особливості зберігання та транспортування спирту ізопропілового. Речовина небезпечна, вона легко спалахує. Це диктує певні заходи під час транспортування та зберігання.

Зберігатися ізопропіловий спирт повинен у вентильованому приміщенні, далеко розташовуючись від джерел вогню, прямих сонячних променів. Якщо спирт зберігається складі, то обов’язковою вимогою є встановлення систем пожежної сигналізації, наявність вогнегасників. Не рекомендується зберігати речовину поруч із кислотами та окислювачами, які є реактивами.

Спирт зберігають у контейнерах або бочках – міцних, герметично закритих, стійких. Транспортують ізопропіловий спирт у контейнерах, виготовлених із спеціальних матеріалів відповідно до вимог безпеки.

Продукт, який широко використовується у промисловості, небезпечний для довкілля та людини. Вимоги безпеки пред’являються не тільки до його зберігання, а й до терміну придатності, за яким рекомендується ретельно стежити.