Жінки в армії повинні мати рівні права та можливості з чоловіками — Наталія Калмикова

Заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова провела робочу нараду з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі.

У ній, як інформує Міністерство оборони України, брали участь штатні та позаштатні радники з гендерних питань Збройних Сил України та представники оборонного відомства.

Учасники обговорили проблеми та актуальні потреби жінок, які служать в Збройних Силах України. Багато уваги також надали питанню розвитку системи гендерної рівності.

На нараді також наголосили на тому, що Україна вже зробила великий крок вперед в плані забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в армії. Водночас існує низка стереотипів, які заважають практичній реалізації принципу гендерної рівності у війську. В першу чергу це стосується збільшення кількості жінок на посадах командирів підрозділів та усунення штучних проблем, пов’язаних із їх просуванням по службі в бойових частинах.

«Сьогодні на полі бою в Україні ми маємо найбільшу кількість жінок в новітній світовій історії. Вони проявляють себе не лише як гарні військові фінансистки чи лікарки, але й як сміливі військовослужбовиці, котрі віддано захищають свою Батьківщину. Наше завдання зробити все, щоб вони могли будувати кар’єру», — заявила Наталія Калмикова.

Джерело