У рамках «зернової угоди» росія погодилась розблокувати прохід суден до Одеси та Чорноморська

Окупанти продовжують чинити перешкоди експорту українського зерна. Подробиці розповів заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Юрій Васьков.

Станом на ранок 19 травня росія погодилася відновити інспекції суден, що прямують до портів Одеси та Чорноморська. Інспектувати судна, які мають рушити до порту Південного, представники держави-агресора відмовляються.

Васьков нагадав, що після того, як з Чорноморська до Туреччини 17 травня вирушило судно Capella з 30 тис. тонн кукурудзи на борту, жодного іншого судна до українських портів не прибуло. Наразі 62 судна стоять у черзі, чекаючи на інспекцію, деякі з них — уже кілька місяців.

Посадовець повідомив, що першими інспекцію мають пройти ті судна, які найдовше простояли в черзі. Якщо сьогодні перевірку все ж таки проведуть, вони можуть дістатися українських портів вже післязавтра.

Нагадаємо, 18 травня дію Чорноморської зернової угоди подовжили на два місяці, але росіяни досі блокують рух суден, відмовляючись проводити інспекцію.

Источник