У МОН розповіли, коли у школах України закінчиться навчальний рік 2022-2023

В Україні чітко встановлені межі навчального року 2022 – 2023. Але місцева влада може змінювати дати в областях самостійно. Про це під час брифінгу розповів заступник міністра освіти та науки України Андрій Вітренко.

Освітній процес у школах не має тривати довше, ніж до 1 липня будь-якого року. При цьому структуру навчального року визначає педагогічна рада кожної школи. Але в умовах воєнного стану відбулися певні зміни.

Так, Кабмін ще минулого року визначив, що цей навчальний рік в Україні триватиме з 1 вересня 2022 до 30 червня 2023 року.

При цьому обласні адміністрації разом з освітянами, залежно від безпекової ситуації, самі ухвалюють остаточне рішення щодо дати закінчення цього навчального року у своєму регіоні.

Також глава МОН назвав термінові зміни української освіти

— Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.

— Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.

— Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.

— Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.

— Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.

Источник