Все про події в Бєлгородській області: вибухи, бої та заяви про «звільнення» регіону

В Бєлгородській області росії 22 травня пролунали вибухи, місцева влада заявила про обстріли та про бій «з українськими диверсантами». На території Бєлгородщини будо оголошено режим контртерористичної операції.

22 травня у легіоні «Свобода росії» повідомили про своє заходження до Бєлгородської області та «звільнення» першого села – Козинки.

Українська сторона підтвердила, що на території прикордонної області діють добровольці легіону «Свобода росії» і російського добровольчого корпусу.

Добровольці заявили про штурм селища Грайворон, чим спричинили паніку на території області. російська сторона заявила про поранених в результаті бойових дій і про масову втечу населення прикордонних сіл та районного центру Грайворонського округу. Згодом російські чиновники повідомили, що «українська ДРГ» начебто залишила території області.

Заява легіону «Свобода росії»

Добровольці легіону «Свобода росії» опублікували вранці відеозвернення до своїх співгромадян із закликом до боротьби за вільну від президента володимира путіна росію. Автори звернення також закликали жителів прикордонних регіонів рф не чинити опір та не боятися їх.
«Жителі росії! Ми такі ж росіяни, як і ви. Нас відрізняє лише те, що ми не хотіли більше виправдовувати дії злочинців при владі та взяли зброю, щоб відстояти нашу та вашу свободу. Але сьогодні всім настав час узяти відповідальність за своє майбутнє. Диктатурі Кремля настав час покласти край: легіон повертається додому», – сказали автори звернення.
Там також закликали росіян залишатися вдома та заспокоїли їх, що бійці легіону не чіпають цивільних.

У пресслужбі легіону «Свобода росії» додали, що метою їхньої операції є створення демілітаризованої зони вздовж українського кордону, щоб окупаційна армія росії не змогла обстрілювати Україну. росіяни також зазначили, що хочуть звільнити від путінського режиму всю рф.

Легіон «Свобода росії» – військовий підрозділ ЗСУ, сформований із російських військовополонених і добровольців, що перейшли на бік України після вторгнення рф.

Вибухи в Бєлгородській області

У Бєлгородській області було чутно чимало вибухів. Пропаганда заявила про начебто обстріл з боку ЗСУ по селах Новобудівка-Перша, Козинка, Безімено, Добре, Глотове та Головчине. Про обстріли Грайворонського округу заявив і губернатор регіону В’ячеслав Гладков.
Водночас у самому Бєлгороді вили сирени повітряної тривоги, повідомлялося про постріли по дронах, а на радіо звучали заклики до евакуації з області та анонсувалося її «звільнення».

Бої на кордоні

російські телеграм-канали почали повідомляти про бої в районі російського КПП у Грайвороні Бєлгородської області та знищення цього пункту. В мережі також показали відео начебто з місця подій.

Водночас у легіоні «Свобода росії» повідомили про своє заходження до Бєлгородської області та «звільнення» першого села – Козинки. Бійці легіону також заявили, що разом із «російським добровольчим корпусом» зайшли до Грайворона. Вони встановили в області біло-синьо-білі «прапори вільної росії».

Водночас Гладков каже, що на територію Грайворонського округу зайшла начебто «диверсійно-розвідувальна група ЗСУ».

«Збройні сили рф разом із прикордонною службою, росгвардією та ФСБ вживають необхідних заходів щодо ліквідації противника. Подробиці повідомлятиму», – повідомив губернатор.
У російських пабліках заявляють про бій «із диверсійною групою» неподалік населених пунктів Глотове, Козинка та Гора-Поділ. Ці населені пункти залишились без електро- та водопостачання. російська влада заявила про початок евакуації з Козинки.

Над регіоном літає російська авіація. Зокрема, над селом Ракитне російські вертольоти відстрілюють теплові пастки.

Реакція України

Події в Бєлгородській області прокоментував речник ГУР Міноборони України Андрій Юсов. Він повідомив, що легіон «Свобода росії» та «російський добровольчий корпус» проводять операцію на території Бєлгородської області, аби створити «смугу безпеки» для захисту цивільних українців. Юсов наголосив, що операцію проводять виключно громадяни Росії.

Юсов додав, що операція на території Бєлгородської області — «внутрішній російський конфлікт». Також він повідомив, що росіяни терміново евакуювали з території області ядерні боєприпаси.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк наголосив, що Україна не має «безпосереднього стосунку» до подій, які відбуваються у Бєлгородській області.

Источник