Візит Дмитра Кулеби до Африки — ще один крок України до втілення «Формули миру» Зеленського

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав друге турне країнами Африки і перший в історії двосторонніх відносин візит до Марокко. Про це глава української дипломатії повідомив у Інстаграм.

Очільник української дипломатії зазначив, що візити до країн Африки важливі зокрема і для втілення «Формули миру» Володимира Зеленського».

— Маємо залучити якомога більше африканських країн до втілення «Формули миру» Володимира Зеленського… Африканський континент може здаватися для українців чимось далеким. Насправді ж Африка неоднорідна, вона живе сучасним життям. Ми, дипломати, приходимо в африканські країни, щоб відкрити двері. За нами за новими можливостями йтимуть інші державні органи, громадяни та бізнес, — написав Дмитро Кулеба.

Він повідомив, що це перший візит міністра закордонних справ України до Марокко з часу встановлення двосторонніх відносин.
— У жовтні 2022 було перше в історії турне африканськими країнами. Тоді ми відвідали Сенегал, Кот-д‘Івуар, Гану та Кенію. Це був початок ренесансу у відносинах між Україною та Африкою. Складний процес, який ми невпинно рухаємо вперед.

Перше турне було історією, друге — це вже система. Восени географія візиту включала країни Субсахарської Африки, а нині — держави у всіх частинах континенту — від півночі до півдня. Логістика тут жорстока, але робота є робота, — написав глава МЗС.

Джерело