Вищі пенсії, нові тарифи та правила для виїзду чоловіків за кордон: що зміниться для мешканців Чорноморська у квітні 2023 року

У квітні на мешканців Чорноморська чекає ряд змін, зокрема, вищі пенсії та нові тарифи на воду. Також зміняться й форма податкової накладної та правила виїзду за кордон для чоловіків-волонтерів. Чорноморська інформаційна служба дізнавалась про всі зміни з наступного місяця.

Вищі пенсії у квітні

У квітні зростуть пенсії для працюючих пенсіонерів. Однак перерахунок виплат стосуватиметься лише пенсіонерів після набуття 24 місяців страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсій.

Наприклад, якщо пенсіонер вийшов на пенсію у 2021 році. Відповідно, за цей період його стаж збільшився на 24 місяці. Перерахунок буде проводиться:

— або лише з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії;
— або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії.

Також перерахунок може бути здійснений в індивідуальному порядку на підставі поданої заяви безпосередньо до органів ПФУ залежно від того, коли набуто 24 місяці страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії.

Мінімальна заробітна плата

Нардепи пропонують втричі підняти мінімальну зарплату. Передбачається, що підняття відбуватиметься у декілька етапів – перший у квітні. Наразі проєкт лише зареєстрований й невідомо чи буде прийнятий, тож у квітні скоріш за все мінімальна зарплата залишиться на рівні 6 700 гривень.

Чому вирішили підняти зарплату й на скільки

Автори проєкту зазначають, що підняття потрібне через те, що розмір мінімалки в Україні становить нижче прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Законопроєктом пропонується таке підвищення:

— з 1 квітня – до 7 370 гривень;
— з 1 липня — до 8 107 гривень;
— з 1 жовтня — до 8 918 гривень.

Нові правила виїзду за кордон для чоловіків-волонтерів

З 1 квітня діятимуть нові правила на виїзд за кордон для чоловіків-волонтерів призовного віку. З наступного місяця це можна буде зробити лише з використанням е-підпису.

Якщо ж організація не має такого підпису, то може скористатись перехідним періодом протягом квітня під час якого діятимуть попередні умови подання документів. Після закінчення перехідного періоду використання електронного цифрового підпису стане обов’язковою умовою для подачі документів на перетин кордону.

Як отримати е-підпис юридичній особі

Зверніться у банк клієнтом якого ви являєтесь та попросити надати вам такий ключ, як для юридичної особи. В кожному банку є своя процедура надання такого ключа. Зазвичай необхідно до 48 годин на його отримання.

Якщо ж з якихось причин ви не змогли зробити е-підпис через банк то можете звернутись в Державну податкову службу, або до будь-якого іншого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Нові тарифи на водопостачання

Тариф на водопостачання та водовідведення зросте з 1 квітня, однак зміни у платіжках українці побачать у травні, коли сплачуватимуть за попередній місяці. Нові тарифи НКРЕКП для Інфоксводоканал (Одеса) встановить приблизно на рівні: 39,57 гривні гривні за кубометр води; водопостачання – 20,16/ водовідведення – 19,41.

Тариф на газ та електроенергію

Прем’єр Денис Шмигаль запевнив, що тарифи на електроенергію до 30 квітня залишатимуться без змін. Тож у квітні тариф залежатиме традиційно від обсягу спожитих кіловатів:

— 1,44 гривні за кіловат-годин для тих, хто спожив до 250 кіловат-годин;
— 1,68 – понад 250 кіловат-годин на місяць.

Механізм ПСО діятиме до 30 квітня цього року. Таким чином ціна на електроенергію до кінця опалювального сезону залишиться незмінною,
– йдеться в повідомленні.

Що стосується тарифу на газ, то наразі заяв щодо підняття тарифів уряд не робив, хоча є висока ймовірність, що їх переглянуть з закінченням опалювального сезону.

Вартість кубометра газу зараз варіюється від 7,80 до 28,99 гривні.

Тариф від НАК «Нафтогаз» складає 7,96 гривні за кубометр.

Источник