В Одеській облраді пройшли обшуки — новини Одеси

В Одеській облраді пройшли обшуки - новини Одеси

Одеса

Візит СБУ до Одеської обласної військової адміністрації пов’язаний зі справою щодо закупівлі небезпечних консервів для мешканців Миколаївської області. Гуманітарні товари закупили за завищеною ціною.

По информации «Центра журналистских расследований «Никцентр», минулого року Одеська ОВА закупила для гуманітарної допомоги сусідній Миколаївській області 380 тисяч м’ясних консервів. Їх виготовляло полтавське ТОВ «Продоптом», яке проходить фігурантом по низці кримінальних справ.

В Одеській облраді пройшли обшуки - новини Одеси

У справі фігурує колишній заступник голови ОВА Олег Муратов, директорка департаменту фінансів ОВА Марина Зінченко та начальник відділу моніторингу та нормативної діяльності управління доходів у департаменті фінансів ОВА Андрій Нотєвський.

Торік підприємство продало консерви на десятки мільйонів гривень. Коли його перевірили, то побачили плісняву на стінах, повну антисанітарію та сировину невідомого походження, яка може бути джерелом ботулізму. Через суд Держпродспоживслужба добилася закриття підприємства, доки компанія не виправить порушення.

В Одеській облраді пройшли обшуки - новини Одеси

Крім того, з’ясувалося, що консерви закуплені за завищеною ціною. Якщо роздрібна вартість таких консервів становить 75–95 грн за штуку, то в ОВА заплатили 104 грн за одиницю. Вартість тендеру склала 39,5 млн грн.