В Одеській області обговорили можливості реконструкції наявних приміщень під житло для внутрішньо-переміщених осіб

>

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко відвідав з робочим візитом Березівську громаду, до складу якої входить місто Березівка та 26 довколишніх сіл.

Спершу керівник області побував в одному з міських ліцеїв, де учні навчаються очно, адже тут укриття відремонтовано та оснащене за усіма безпековими вимогами. Проте Максим Марченко зазначив, що необхідно й надалі продовжити працювати, спільно з місцевою владою, над вирішенням й інших проблемних питань, що є в ліцеї – зокрема потребує капітального ремонту система опалення, необхідно оновити обладнання харчоблоку та провести капітальний ремонт каналізації.

В процесі ремонту укриття і ще в одній школі. Тут сховище площею в 360 кв.м. відремонтують за 3 мільйони гривень. Кошти на це виділено з бюджету громади. Начальник Одеської ОВА проінспектував хід ремонтних робіт.

У Березівському вищому професійному училищі Національного університету «Одеська політехніка» Максим Марченко вшанував пам’ять загиблих на війні з російськими окупантами випускників, біля Галереї Героїв ліцею, побував в інноваційно-навчальних центрах та лабораторіях і оглянув новий щойно відкритий навчально-практичний центр інноваційних зварювальних технологій.

«В розмові з головним лікарем Березівської центральної міської лікарня дізнався, що за рахунок Програми Президента «Велике Будівництво» та коштів обласного бюджету медичний заклад добре оснащений: тут функціонує клініко-діагностична лабораторія, є рентгенкабінет, кабінет УЗ-діагностики, КТ, кабінет телемедицини. Діють терапевтичне, хірургічне, пологове, інфекційне, дитяче відділення. Також працює відділення екстреної медичної допомоги і відділення анестезіології. Проте тут гостро стоїть кардова проблема – є сучасне медичне обладнання, але вакантні посади хірурга, терапевта, кардіолога, ендоскопіста, інфекціоніста, рентгенолога. Окрім цього лікарня ще потребує лапароскопічної хірургічної стійки та С-дуги. То ж будемо працювати спільно з Міністерством охорони здоров’я над вирішенням цих питань. Адже питання забезпечення доступності до кваліфікованої медичної допомоги мешканців громад є одним із пріоритетів обласної влади» — зазначив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

Під час зустрічі з активом Березівської міської ради обговорили ключові проблемні питання зокрема, щодо будівництва каналізаційно-очисних споруд в Березівці та можливості реконструкції наявних приміщень під житло для внутрішньо-переміщених осіб. Начальник Одеської ОВА дав доручення щодо розробки проектно-кошторисної документації по ремонту каналізаційно-очисних споруд.

Источник