В Одесі шукають рішення для багатоквартирних будинків із проблемним електропідключенням — новини Одеси

В Одесі шукають рішення для багатоквартирних будинків із проблемним електропідключенням - новини Одеси

Одеса

В Одесі вже понад 10 років низка багатоквартирних будинків приєднана до електромереж, як будівельні майданчики.

12 травня 2023 року за ініціативи Одеської міської ради пройшла зустріч з представниками ДТЕК Одеські електромережі та ОСББ Одеси, що мають найскладніші кейси приєднання до електромереж.

«Нерідко жителі Одеси купують небезпечні квадратні метри у так званих проблемних об’єктах, без повного пакета дозвільних документів. А потім виникають проблеми, у тому числі з електропостачанням. Це призводить до скарг, непорозумінь та конфліктних ситуацій. Ми працюємо, щоб протидіяти незаконному будівництву та захистити наших громадян. А також в рамках своїх повноважень сприяємо врегулюванню проблемних ситуацій для людей, які вже опинились заручниками ситуації та сплачують за світло як промислові споживачі», − підкреслила Наталія Мостовських, керівниця Департаменту міського господарства Одеської міської ради.

Учасники зустрічі обговорили шляхи вирішення проблеми в рамках діючих регуляторних актів.
Наразі в правовому полі є три шляхи врегулювання проблеми приєднання:
• виконати технічні умови, щоб отримати приєднання за постійною схемою живлення та отримувати безперебійне електропостачання з класом надійності, який відповідає житловому будинку;
• скористатись тимчасовим порядком приєднання. Це дає змогу за спрощеною процедурою отримати приєднання до електромереж;
• укласти тимчасовий договір про надання послуги з розподілу електричної енергії відповідно до

Постанови НКРЕКПУ №1340, що дає змогу користуватися побутовим тарифом. Однак він діє тільки на період воєнного стану і рік після його закінчення. Якщо не виконати технічні умови, договори з мешканцями будинку будуть знову розірвані.

«Кожен з визначених законодавством варіантів має свої переваги та обмеження. Однак ми закликаємо мешканців будинків користуватись своїми правами, гарантованими регуляторними актами, і звертатись до компанії. ДТЕК Одеські електромережі прагне знайти рішення для кожного будинку, що дозволило б у законному полі врегулювати проблему. І ми завжди готові до конструктивного діалогу», − наголосив Дмитро Григор’єв, генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі.

ДТЕК Одеські електромережі запрошує представників ОСББ, що мають будь-які проблеми чи питання, пов’язані з електропостачання звертатись до компанії з офіційним листом на електронну пошту kanc-ooe@dtek.com. Фахівці нададуть зворотній звʼязок щодо подальших дій.