Український народ — єдиний феномен, який дозволяє нам битися до сих пір

Про це під час інтерв’ю у спецпроєкті Дмитра Комарова «Рік. За кадром Генерал» розповів Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, відповідаючи на питання про те, що допомагає нам до цього часу давати гідну відсіч ворогу та які дії допоможуть нам швидше прийти до бажаної перемоги.

— Насправді військова наука досить і досить обширна, і в кожної перемоги є свої складові. Є багато «а якби було то», «а якби було так», і насправді поки що багато чого не вистачає. Я бачу, як можливо це зробити, бачу, як це необхідно зробити, але знаю точно, що до перемоги ще дуже і дуже далекий шлях. Дуже великий і складний. Я сподіваюся, що Бог буде на нашій стороні, і перемога буде обов’язково за нами. Станом на сьогодні те, що відбувається, і те, що ми тримаємося — це українські люди, український солдат, український сержант, український офіцер, які щодня гинуть, калічаться, але тримають свої позиції. І сьогодні вони роблять цю перемогу. Це єдиний феномен, який дозволяє нам битися до сих пір. Це наш український народ, який був поставлений у такі умови, коли він чітко розумів, що люди з території рф чи білорусі прийшли вбивати його жінку, його дітей, прийшли знищити його будівлю. І от ці люди переповнені ідеєю захисту своїх рідних, своїх близьких, своєї сім’ї… саме вони зробили це. Ну, і, звісно, командири, яким вони вірили. Командири, які вірили своїм командувачам. Командувачі, які вірили мені, що ми приймаємо правильне рішення, — розповів генерал Валерій Залужний.

Головнокомандувач ЗСУ зауважив, що, на жаль, ми вже втратили дуже багато людей, солдатів, сержантів та командирів, які мали навички та великий досвід ведення бойових дій.

— Це особливість будь-якої війни — війну починають кадрові військові, а завершують учителі, інженери, бухгалтери… власне, те, що зараз і відбувається. Я дуже сподіваюся, що з часом не лише людське життя та здоров’я будуть основою цієї перемоги, але й буде використання передових технологій: більш ефективних снарядів, більш ефективної техніки. Ми обов’язково до цього прийдемо і переможемо, але поки що все тримається на плечах оцих простих людей, — підкреслив Валерій Залужний.

Джерело