В Одесі «на повну» запрацювала система оплати паркування за допомогою QR-коду

Нова система, що дозволить власникам транспортних засобів сплачувати за паркування в автоматизованому режимі запрацювала в Одесі в постійному режимі.

Про це повідомив директор Департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Артем Сидоренко.

За його словами відповідне рішення 22 грудня ухвалив виконавчій комітет Одеської міської ради.

Директор департаменту повідомив, що 15 листопада запрацював паркувальний простір в центрі Одеси й після цього почали тестувати автоматизовану систему. Артем Сидоренко повідомив, що систему тестували 3 місяці.

Він також наголосив, що з початку роботи паркувального простору водії сплатили за паркування на суму 520 тисяч гривень, які надійшли на рахунки комунального підприємства «Одестарнпарксервіс».

В той же час інспектори з паркування оштрафували водіїв на суму 900 тисяч гривень, з яких 420 тисяч оштрафовані вже сплатили.

Посадовець також наголосив, що центральна частина міста стала менш завантажена автівками, проте, за його словами зарано казати, що це сталося саме завдяки впровадженню паркувального простору, а не через війну.

Також Артем Сидоренко пояснив, як інспектори з паркування відстежують неохочих платити. За його словами, це робиться за допомогою номерів авто. Справа  втому, що оплачуючи за паркування водій вносить у систему марку та державний номер автівки. Тож інспектор перевіряє чи є номер у системі та накладає штраф якщо його немає.

Також наразі департамент веде перемовини із власниками терміналів з поповнення мобільних телефонів тощо, щоб водії могли користуватися цими терміналами в разі необхідності сплатити за паркування готівкою.

Втім поки що впровадження такої послуги ускладнюється проблемами з електропостачанням, що виникли після ворожих атак ракетами та безпілотними літальними апаратами.

Щодо терміналів саме з оплати паркування, то встановлення нових не планується. Артем Сидоренко зазначив, що пони є в межах кожного кварталу тож немає потреби в нових.

Виконавчий комітет Одеської міської ради під час позачергового засідання 20 вересня визначив комунальне підприємство «Одестранспарксервіс» оператором майданчиків для платного паркування.

Саме після цього рішення й планувалося почати тестову експлуатацію автоматизовану систему оплати паркування та запустити муніципальний паркувальний простір в місті. Йшлося саме про використання автоматизованої системи оплати паркування за допомогою QR-кодів.

Втім це була не перша спроба впровадження автоматизованої системи оплати паркування так у липні 2021 року тодішній очільник департаменту транспорту Сергій Тетюхін повідомляв, що департамент тестує нову систему, що дозволить власникам транспортних засобів сплачувати за паркування в автоматизованому режимі.

Источник