В керівництві Генеральної прокуратури побільшало одеситів

(Фото: Офіс генерального прокурора)

Генеральний прокурор України Андрій Костін призначив своїм заступником Дмитра Вербицького, який з жовтня 2020 року по вересень 2022 року був заступником керівника Одеської обласної прокуратури. 

Згідно з даними Генеральної прокуратури Дмитро Вербицький працює на новій посаді з 12 вересня. 

В Офісі він відповідатиме за організацію роботи Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій, Спеціалізованої екологічної прокуратури, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) тощо.

Для Дмитра Вербицького це повернення в Генеральну прокуратуру, де він вже працював з жовтня 2013 року по квітень 2014 року на посаді заступника начальника першого слідчого відділу слідчого управління Головного слідчого управління.

Після цього з квітня по вересень 2014 року він працював у прокуратурі Одеської області на посаді заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні.

З вересня 2014 року по січень 2015 року працював у прокуратурі Миколаївської області на посаді начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні.

З січня 2015 року по травень 2020 року працював в органах прокуратури Одеської області на посадах начальника відділу, старшого слідчого, слідчого в особливо важливих справах відділу прокуратури області, прокурора прокуратури, заступника прокурора районного рівня, заступника керівника місцевої прокуратури.

З травня по вересень 2020 року – заступник прокурора Одеської області.

Дмитро Вербицький народився в Одесі. 

Самого Андрія Костіна призначили Генеральним прокурором України у липні 2022 року.  

19 липня Верховна Рада України ухвалила під час засідання 19 липня низку кадрових рішень, зокрема змінивши керівництво Генеральної прокуратури України та Служби безпеки. 264 обранці підтримали звільнення Ірини Венедиктової з поста Генерального прокурора. Андрій Костін тоді проголосував так само як й більшість "слуг" — "за".  

Андрій Костін уродженець Одеси та випускник Одеського національного університету імені Мечникова за спеціальністю "Правознавство". Є заступником голови Ради адвокатів Одеської області та заступником голови президії Об'єднання адвокатів "Одеська обласна колегія адвокатів". 

У 2010 його обрали депутатом Одеської міської ради від партії "Фронт змін", а у 2019 році він балотувався за списками партії "Слуга народу" в яких посідав 108 місце. 

Источник