Україна вестиме переговори з НАТО щодо гарантій безпеки на перехідний період до членства в Альянсі — Володимир Гаврилов «/>

Про це в інтерв’ю виданню POLITICO  повідомив заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов. Також він закликав Пекін утриматися від постачання зброї та товарів подвійного призначення до москви.

Як зазначає видання, заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов повідомив, що Україна прагне стати членом НАТО в найкоротші терміни після досягнення військової перемоги над росією.

Саме майбутня роль України в НАТО стала гарячою темою перед проведенням липневого саміту лідерів Альянсу в Литві.

«Ми б хотіли почути план або дорожню карту, або перелік дій, які мають здійснити обидві сторони — НАТО і Україна — для досягнення членства в Альянсі за дуже короткий період часу», — сказав Володимир Гаврилов.

Він визнав, що це неможливо, поки триває війна, «в той же час, ми повинні розуміти, що після нашої перемоги наш процес вступу до блоку має бути дуже-дуже коротким».

За його словами, НАТО має надати Україні перелік кроків, які необхідно здійснити «з чітким підтвердженням того, що Україна є легітимним кандидатом» на членство в Альянсі.

На думку Володимира Гаврилова, як зазначає POLITICO, Україна вестиме переговори з НАТО про «систему гарантій безпеки» на перехідний період до членства в Альянсі.

«Такі гарантії повинні включати: зобов’язання країн НАТО допомогти Україні перемогти у війні; підтримку української економіки; підтримку продовження санкцій та інших форм тиску на росію», — підкреслив заступник Міністра оборони України.

Джерело