Троє жителів Одещини продавали налаштування для російських пропагандистських телеканалів

Кіберполіція Одещини припинила протиправну діяльність трьох зловмисників, які заробляли до чотирьох тисяч доларів на місяць на поширенні каналів мовлення країни агресора. Про це повідомили в ГУНП.

У рамках досудового розслідування правоохоронці встановили, що зловмисники на території Одеси та Одеської області здійснювали налаштування теле-приставок, супутникового та інтернет-телебачення, плейлистів з каналами мовлення країни агресора і продавали користувачам.

Для пропагування своїх послуг зловмисники створювали та адміністрували вебресурси.

Встановлено, що придбали доступ до онлайн-трансляції контенту з пропагандою, фейками та закликами до геноциду українців понад дві тисячі користувачів. Заробіток від такого бізнесу коливався в межах чотирьох тисяч доларів на місяць.

В ході проведення обшуків за місцем мешкання зловмисників поліцейські вилучили близько 70-ти ІРТV-приставок, налаштованих та готових до використання, а також комп’ютерну техніку, що використовувалася у протиправній діяльності. Речові докази направлені на експертизу. За її результатами буде вирішуватися питання щодо оголошення фігурантам підозри.

Наразі дії спільників слідство кваліфікувало за ч. 1 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) КК України.

Источник