«Пункти Незламності» в Україні нанесли на мапу

В Офісі президента України повідомили про створення онлайн-мапи, за допомогою якої можна знайти такі пункти по всій країні. 

Пункти працюватимуть обов’язково при всіх обласних та районних адміністраціях, також при школах, будівлях ДСНС тощо й запрацюють в разі якщо знову відбудуться масовані російські удари й буде зрозуміло, що за години постачання електрики не відновити.

Передбачається, що в такому разі у пунктах можна буде цілодобово та безкоштовно отримати базові послуги. Тобто там буде електрика, мобільний зв'язок та інтернет, тепло, вода, аптечка.

"Важливо вже зараз подивитися, де є такі пункти у вашому місті, у вашій громаді та стежити за оновленням мапи найближчими тижнями, поки додаватимуться нові пункти. В усіх "Пунктах незламності" можна буде дізнатися, де працюють найближчі АЗС, банківське відділення, аптека, магазин", — наголосили в Офісі президента.

Там також зазначили, що місцева влада має забезпечити інформування людей про наявність "Пунктів незламності".

"Це має бути дуже просто: у будівлях органів влади, в аптеках, магазинах, у поштових відділеннях має бути інформація про те, де людина може знайти підтримку у разі тривалого відключення енергії", — зазначають в Офісі президента.

В Одесі та області планують створити 150 таких пунктів. 

У разі екстрених вимкнень електроенергії, які можуть тривати понад добу в Одесі створена громадська платформа взаємодопомоги.

Працює вона так:

  • Якщо вам потрібна екстрена допомога через відключення світла (зарядити телефон, отримати доступ до Інтернет тощо) – заповніть ось цю форму
  • Якщо ви готові надати допомогу тим, кому зараз важче (гаряча вода, вільна розетка, Інтернет тощо) – заповніть наступну форму

Всі результати автоматично потраплятимуть до ось цієї онлайн-таблиці й кожен користувач зможе їх побачити.

Зазначимо, що 19 листопада на деокупованій Херсонщині запрацювали перші "Пункти Незламності", які являють собою намети з теплом та електрикою.

Між тим в Одеській області вже кілька днів ситуація з електропостачанням залишається нестабільною. ДТЕК Одеські електромережі постійно повідомляє про застосування екстрених вимкнень електроенергії в регіоні. Це означає, що світло може пропасти в споживача зненацька й надовго без можливого прогнозу щодо повернення.   

21 листопада зранку компанія ДТЕК Одеські електромережі повідомив про введення стабілізаційних відімкнень, а за годину вже повернулися до екстрених.  

Схожа ситуація склалася в п'ятницю, коли зранку повідомили про стабілізаційні відключення, а за дві години потому про продовження екстрених відключень, за яких графіки не актуальні. 

Режим екстрених вимкнень електроенергії впровадили 16 листопада. До того 15 листопада, в Одеській області була зареєстрована найдовша повітряна тривога за увесь час повномасштабного вторгнення рф. Вона тривала майже 6 годин з 12:33 до 18:18 й була викликана масованим обстрілом російською армією всієї території України. Ці обстріли торкнулися навіть Молдови та Польщі.

Источник