Президентка Єврокомісії та прем’єр-міністр Канади заявили про непохитну підтримку України

Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявили про свою непохитну прихильність територіальній цілісності й суверенітету України та про її незмінну підтримку.

Про це йдеться у спільному пресрелізі  поширеному у вівторок Європейською Комісією в рамках візиту президента ЄК до Канади.

«Відзначивши річницю успішного захисту України від незаконної широкомасштабної агресивної війни росії, лідери підтвердили свою непохитну прихильність суверенітету й територіальній цілісності України. Вони засудили кричущі порушення росією Статуту ООН і міжнародного гуманітарного права, починаючи від невибіркових атак на цивільну інфраструктуру до насильницької депортації українських дітей і катувань військовополонених», — йдеться в пресрелізі.

Лідери погодилися з необхідністю забезпечення відповідальності за скоєні злодіяння, включно з воєнними злочинами. Вони знову заявили про свою підтримку міжнародних зусиль із притягнення до відповідальності, зокрема розслідувань прокурора Міжнародного кримінального суду та Комісії з розслідування, створеної Радою з прав людини ООН.

«Лідери підтвердили важливість тісної співпраці між союзниками по НАТО і ЄС у контексті надання непохитної підтримки Україні», — повідомили в Європейській Комісії.

Джерело