(Фото: ДСНС)
Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій вже понад місяць спостерігають тління та задимлення плавнів Дунайського біосферного заповідника на території Вилківської громади в Одеській області.
Як повідомили у ДСНС, станом на 16 листопада пожежа продовжувалась.
Втім у зв'язку з поривчатим вітром аеророзвідку довелося припинити. Приступити до ліквідації пожежі рятувальники як й раніше не можуть через відсутність шляхів під'їзду. Втім загрози розповсюдження вогню в бік населених пунктів немає.
Дунайський біосферний заповідник – самостійна природоохоронна та науково-дослідна установа. Більша частина його території розташована у північно-східній частині дельти Дунаю в межах України в околицях міста Вилкове, Ізмаїльського району Одеської області.
На сході заповідник межує з Чорним морем, а на півдні — з Румунією. Складовими природно-територіальними частинами заповідника є вторинна (морська) дельта Кілійського рукава, Жебріянське пасмо, Стенцівсько-Жебріянські плавні (СЖП) та острів Єрмаків.
Окрім того, Указом президента України від 2 лютого 2004 року до складу заповідника увійшли — верхів'я озера Сасик та Джантшейський лиман.
Загальна площа заповідника разом з протоками, внутрішніми водоймами, двох кілометровою смугою акваторії Чорного моря та включеними у 2004 році ділянками становить 50 тисяч 252,9 га.
Рішенням Міжнародного координаційного комітету програми ЮНЕСКО "Людина і біосфера" від 9 грудня 1998 року заповідник включений до складу світової мережі біосферних резерватів у складі білатерального румунсько-українського біосферного резервату "Дельта Дунаю".
Про цю пожежу рятувальники дізналися 5 жовтня. Відомо, що площа ділянки плавнів – 4,5 тисячі га. 19 жовтня рятувальники повідомили, що пожежа продовжується.
Зазначимо, щодо деяких ділянок Дунайського заповідника наразі відкрито кримінальне провадження – ексголову Кілійської РДА підозрюють у виділенні землі під дачне будівництво. Загалом же збитки держави внаслідок його дій оцінюються на суму майже 4 мільйони гривень.
Прокомментируйте