Хліб, який передали на «відповідальне зберігання» та обладнання з РФ: що знайшли ревізори в Одеському обласному центрі соціально значущих хвороб

Фахівці Південного офісу Держаудитслужби провели ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради» за період з 1 березня 2018 р. по 1 вересня 2022 р.

Були встановлені фінансові порушення на суму 63 млн грн, у тому числі тих, що призвели до втрат, на суму 29,1 млн грн.

Слід зазначити, що керівництво Центру на свій розсуд розпоряджалося державними коштами, які призначалися на оплату праці медиків. Наприклад, лише керівному складу Центру безпідставно виплатили так звані «ковідні» доплати у розмірах 200-300 % заробітної плати на суму 3,9 млн грн. Загалом же було незаконно виплачено різних доплат та премій у розмірі 9,7 млн грн

Водночас працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз і працюють з живими збудниками туберкульозу, не доплатили

4,4 млн грн установленої законодавством необхідної допомоги на оздоровлення під час відпустки.

Невжиття достатніх заходів щодо використання протитуберкульозного препарату «капреоміцин» у межах строку придатності призвело до нанесення  збитків державному бюджету на загальну суму 4,6 млн грн. Тобто, тоді як в інших регіонах не вистачало життєво необхідних ліків, вони знаходилися на складі  в Одесі без використання, поки не сплинув термін придатності. 

Встановлено, що керівництвом Центру у 2021 році було зайво витрачено 2,3 млн грн на оплату продуктів харчування без фактичного їх отримання. Продукти закупалися й передавалися на відповідальне зберігання. Слід зазначити, що серед продуктів, які відправлені на «відповідальне зберігання», були хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності. Завдяки втручанню ревізорів повернуто до бюджету 1,6 млн грн.

Під час ревізії встановили, що придбане на 29,4 млн грн Центром медичне устаткування для боротьби з COVID-19 так і не  було введене в експлуатацію і знаходиться на зберіганні в заводській упаковці. Також на складі під час ревізії виявили обладнання,  яке має російське походження. 

А частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яку також передали в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Всього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн грн. Коли це сталося, ніхто не знає. 

За допущені порушення фінансової дисципліни на 4-х посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 КУпАП, та за ст. 164-14 КУпАП складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про публічні закупівлі.

Матеріали ревізії передано до УСБУ в Одеській області.

Про результати ревізії поінформовано Департамент охорони здоров’я Одеської обласної адміністрації. 

Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби