Нова схема нарахування субсидій та пільг в Україні: що змінилось

Повномасштабна війна призвела до проблем з призначенням пільг та субсидій. Тепер Міністерство соціальної політики пропонує призначати субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг через Пенсійний фонд України.

Новації з субсидіями та пільгами необхідні, насамперед, переселенцям. Як розповіла міністерка соцполітики Оксана Жолнович під час телемарафону, на окупованих територіях були знищені реєстри, щоб не наражати на небезпеку пільговиків, серед яких багато ветеранів АТО/ООС.
«Якщо людина перемістилася з Херсону на нове місце і хоче поновити виплату субсидії на новому місці проживання, то це є проблематичним. Тому, що справа її залишилася у Херсоні. І очевидно ця справа вже знищена. Бо з міркувань безпеки ми давали вказівки на окупованих територіях знищувати всі ці дані. Бо якщо дані реєстрів потраплять до рук окупантів, це дані про пільговиків, які дуже часто є учасниками АТО, то сім’ї можуть отримати проблеми», — підкреслила Оксана Жолнович.
За новим алгоритмом отримання пільг та субсидій, внутрішньо переміщені особи повинні звернутися за субсидією до ЦНАП на новому місці проживання. Після цього, заявка потрапляє у Пенсійний фонд.

Незалежно, де переселенці звертаються, їхня заявка обробляється у Пенсійному фонді. Обробка буде набагато швидшою, адже не потрібно буде піднімати відомості з району в центральний сервісний центр. Відтак, одразу формуватиметься виплатна відомість, і гроші будуть оперативніше надходити на рахунки осіб.

Источник