Називав тероборону бандформуваннями, а Майдан державним переворотом: голову Одеської обласної ради закликають звільнити з посади свого заступника проросійського Вадима Шкарівського

Уже кілька місяців у голови Одеської обласної ради Григорія Діденка вимагають негайного звільнення з посади свого заступника скандального Вадима Шкарівського, відомого своїми проросійськими поглядами. Але поки що безрезультатно. У День Гідності та Свободи з відповідною заявою до Григорія Діденка звернувся радник мера Миколаєва з гуманітарних питань, екс-депутат Чорноморської міської ради Іван Сміренський.

Вадим Шкарівський відомий своїми неодноразовими скандальними заявами, зокрема він називав події Революції Гідності 2013-2014 років «Державним переворотом», тероборону – бандформуваннями та заперечує російську агресію. Але разом з тим сьогодні він продовжує займати посаду заступника голови Одеської обласної ради.
«В особливий день для кожного українця — День Гідності та Свободи хочу привітати кожного, для кого це не звичайні слова, а головні життєві принципи. І саме сьогодні слід ще раз нагадати про те, за що ж ми боролись на Майдані, які цінності відстоювали, якого майбутнього прагнули. Це не просто слова, це відчуття поваги до кожного українця, тому хочу сказати наступне. Вважаю, що в нинішніх реаліях залишати Вадима Шкарівського — людину, яка називала Майдан державним переворотом, порівнювала територіальну оборону із «бандформуванням», заперечувала російську агресію, просувала наративи ворога, відома своїми антисемітськими поглядами — на посаді заступника голови Одеської обласної ради є не лише зрадою цінностей Майдану, а й нашої сьогоднішньої боротьби. Григорію Діденко, я знаю, що у нас з вами були непрості стосунки, але ж ми не будемо заперечувати, що я один із тих, хто робив все можливе для того, щоб сьогодні ви представляли команду Президента в Одеській області, займались очищенням влади і дійсно змінювали країну на краще. Саме зараз час об’єктивно оцінити сьогоднішні реалії. Тримати біля себе таку людину, як Шкарівський — це фактично звести нанівець боротьбу українців за Гідність, Свободу і право на власне майбутнє. На засіданні сесії Одеської обласної ради у вас є шанс змінити це, піднявши питання про негайне звільнення Шкарівського з посади вашого заступника. А фракція, яку ви представляєте, має підтримати це звільнення. Також хочу звернутись до голови Одеської ОВА, голови Одеської районної державної адміністрації Одеської області Юрія Крука, які зі свого боку також можуть вплинути на ситуацію. Державні зрадники мають нести відповідальність, а не займати державні посади. Ці зміни потрібні були ще в минулому, але ви можете вплинути на майбутнє, бо від них залежить доля всієї країни», — підкреслив Іван Сміренський.
Зазначимо, найближче засідання сесії Одеської обласної ради заплановане на п’ятницю, 2 грудня.


Источник