На Одещині дитина втратила частину пальця через петарду

(Фото: УНН)

В Ананьївській громаді 10-річний хлопчик отримав травматичну ампутацію фаланги пальця від розриву петарди, яку підпалив удома, граючись з друзями.

Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції України в Одеській області, хлопчика одразу доставили в лікарню, надали йому допомогу і відпустили додому.

"Травмування сталося через недогляд батьків. Відносно матері хлопчика поліцейські вже склали адміністративні матеріали за ч.1 ст. 184 КУпАП і скерували до суду", — повідомила начальник сектору ювенальної превенції Подільського районного управління поліції Катерина Нігрецкул.

Покарання за невиконання батьківських обов'язків передбачене у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. З першого січня неоподаткований мінімум складає 1 тисячу 135 гривень тобто, якщо суд визнає мати хлопця винною, то їй доведеться сплатити від 56 тисяч 750 гривень до 113,5 тисяч гривень.

Зазначимо, що у серпні народні депутати Верховної Ради України ухвалили у першому читанні законопроєкт, яким пропонується заборонити використання, продаж та передачу феєрверків, салютів та петард. 

Раніше голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко заборонив з 30 червня використання та продаж піротехнічних засобів — феєрверків, салютів та петард, незалежно від класу в регіоні.

В січні 2022 року електронна петиція на адресу президента України Володимира Зеленського про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів за вісім днів набрала 2 тисячі 451 голос. 

Источник