Четверте зафрахтоване ООН судно відправилось з українською пшеницею до Афганістану

(Фото: Міністерство інфраструктури)

Балкер BC Vanessa, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) Організації об'єднаних націй, залишив Одеський порт з 30 тисячами тонн пшениці на борту.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства інфраструктури України.

Балкер прибуде до порту в Пакистані, де пшениця буде розвантажена і доставлена мешканцям Афганістану. Наразі населення цієї країни потерпає від продовольчої кризи.

BC Vanessa — це одне з семи суден, які сьогодні вивезли з портів Великої Одеси 107,5 тисячами тонн агропродукції для країн Азії та Європи.

Зі старту реалізації «зернової ініціативи» з українських портів вирушили 192 судна. Загалом експортовано до країн Азії, Європи та Африки 4,38 млн тонн агропродукції.

Балкер BC Vanessa відшвартувався 20 вересня до причалу Одеського порту та став четвертим судном, зафрахтованим Всесвітньою продовольчою програмою Організації об'єднаних націй. 

Караван з восьми суден вийшов зранку 18 вересня з портів Одеси, Южного та Чорноморська. 

17 вересня з Чорноморська вийшло чергове судно з продовольством для країн Африки — балкер IKARIA ANGEL вивіз 30 тонн пшениці. Окрім IKARIA ANGEL,того ж дня з українських портів відправились ще дев'ять суден.

12 вересня Балкер Ikaria Angel, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН, прибув до порту "Чорноморськ" під завантаження 30 тисячами тонн пшениці.

Це вже третє судно зафрахтоване ООН. Друге вийшло з Одещини 30 серпня. 

Перше судно за Всесвітньою продовольчою програмою ООН вийшло з порту Південний 14 серпня. Це був балкер Brave Commander, зафрахтований Світовою продовольчою програмою ООН (WFP) із 23 тисячами тонн зерна. Караван з дев'яти суден, із загальним завантаженням у 163,8 тис. тонн агропродукції, вийшов 12 вересня з портів Одеси, Чорноморська та Южного в рамках "зернової ініціативи". 

Источник