На Миколаївщині з початку вторгнення росіяни вчинили майже 800 злочинів

Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією «Агентство економічного розвитку», в рамках глобальної ініціативи "Трибунал для Путіна" нарахували 791 епізод ймовірно скоєних міжнародних злочинів за 7 місяців повномасштабної російсько-української війни.

Так, у Миколаївській області експерти організацій зафіксували загалом 163 епізоди, пов’язаних із людськими втратами чи порушенням прав серед цивільного населення.

Внаслідок атак авіації та ракетних ударів загинуло щонайменше 155 людей та було поранено щонайменше 270 людей. Найбільшим за кількістю жертв серед цивільного населення епізодом залишається загибель 20 цивільних людей внаслідок ракетного удару 29 березня по будівлі Миколаївської ОВА. 

Зафіксовано два епізоди порушення прав, зокрема, коли 10 березня в захопленому військами рф селі Кандибине Миколаївського району, окупанти під загрозою розстрілу не дозволили медикам надати медичну допомогу та доставити в лікарню вагітну місцеву мешканку. Зафіксовано один епізод зґвалтування в Баштанському районі — на початку березня під час окупації села армією рф, під час такої перевірки одного із будинків, військовий рф зґвалтував 31-річну жінку, погрожуючи розправою їй та її дитині. Наразі зафіксовані також два епізоди зникнень — голови Шевченківської ОТГ Миколаївського району (поїхав розвозити хліб і не повернувся) та волонтера, який допомоґав людям вибратися з тимчасово окупованого Херсону (після підриву на міні одного з двох автомобілів колони, його доля залишається невідомою). 

Також внаслідок переважно артилерійських обстрілів, авіа- та ракетних ударів, мінування території були пошкоджені щонайменше 1 тис. 678 об’єктів цивільної інфраструктури. Переважна більшість цивільних об’єктів — це приватні та багатоквартирні житлові будинки в міських житлових кварталах та сільських населених пунктах (наразі їх 949). Також зруйнована чи пошкоджена 21 медична установа та 45 навчальних закладів.

"Аналіз зібраної інформації дає підстави стверджувати, що мали місце загибель та поранення цивільних осіб, руйнування й пошкодження цивільних об’єктів — переважно житлових будівель, а також будівель освітньо-виховного, медичного та культурно-розважального призначення, об’єктів інфраструктури, інших невійськових об’єктів", — наголошують експерти. 

Між тим на Одещині за період з 24 лютого по 24 вересня 2022 року експертами зафіксовано 237 епізодів воєнних злочинів.

Переважна більшість подій — це ракетні удари різними типами ракет наземного базування, а також з використанням військових кораблів та стратегічної авіації. В кінці вересня Одеську область почали атакувати з ударних дронів.

Источник