На Херсонщині з’явились модульні медпункти

(Фото: Лікарі без кордонів / facebook)

В смт Архангельське та селі Борозенському, що в Бериславському районі на Херсонщині, встановлено модульні майданчики, де базуватимуться медпрацівники.

Про це повідомляє пресслужба Херсонської ОВА.

Модульні майданчики були доставлені від міжнародної організації "Лікарі без кордонів". Це некомерційна медична гуманітарна організація, що надає медичну допомогу людям, які постраждали від воєнних конфліктів, голоду, епідемій, вимушеної міграції та природних катастроф. Вона діє у понад 70 країнах.

На Херсонщині організація почала працювати півтора року тому. Після деокупації частини області, виявилась гостра криза у медичній галузі регіону, адже унаслідок воєнних дій частину медзакладів було зруйновано. Крім того, російські окупанти не нехтували крадіжками медичного обладнання та карет швидкої допомоги. 

Фото: Лікарі без кордонів / facebook

Мобільні клініки виїжджають до населених пунктів у складі лікаря, психолога, фельдшера та медсестри. Про це в інтерв'ю Суспільному розповів лікар організації Ахмед Калє.

Перше, що я побачив, це те, що людям потрібна психологічна допомога. Тому що коли були звільнені ці території, люди пережили страх. Страх через обстріли, через вибухи, і тому з нами приїздить лікар-психолог. Також через окупацію у людей загострились хронічні захворювання, такі як артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, бронхіальна астма. Ми їм надаємо першу клінічну допомогу, — розповів Ахмед Калє.

Разом з лікарями організації "Лікарі без кордонів" їздять фахівці, що намагаються лагодити зруйновану медичну інфраструктуру.

Всього волонтери організації провели на Херсонщині понад 3000 медичних консультацій та понад 1500 психологічних сесій. Про це повідомляється на сторінці організації у мережі facebook.

Міжнародні організації та представництва ряду країн-партнерів активно допомагають відновлювати медичну систему Херсонщини. Так, на початку грудня у Херсонській міській клінічній лікарні ім. А. та О. Тропіних пацієнтів приймали київські фахівці з благодійної організації "FRIDA", що діє у рамках україно-ізраїльської медичної місії.

30 листопада в рамках програми "ЄС Міцні регіони — Спеціальна програма підтримки України" медзаклади Херсонщини отримали першу партію допомоги. 28 листопада в смт Високопілля віцемаршалка Сейму Польщі відкрила медичний пункт, наданий Посольством Республіки Польща.

Раніше ми повідомляли, що Херсонська обласна лікарня отримала від Центру громадського здоров’я 20 палетів ліків та медичного обладнання, а Бериславська лікарня отримала автомобіль швидкої допомоги.

Источник