Для жителів кожного мікрорайону в Миколаєві проаналізували доступність до укриттів

(Фото: The Village Україна)

Експерти OneWorks проаналізували доступність укриттів у Миколаєві для жителів кожного мікрорайону. На карту геоінформаційної системи нанесли всі існуючи наразі  укриття, включно з підвалами будинків (без врахування їх технічного стану). Потім проаналізували безпечну доступність цієї інфраструктури, тобто можливість дістатися до сховища протягом 10 хвилин.

Про це інформує Миколаївська міська рада.

Фахівці зауважили, що ці дані відповідають першочерговим потребам, виявленим в результаті опитування містян. Наразі найбільш запитуваним є доступ до бомбосховищ. Після завершення військової агресії акцент зміститься на доступність об’єктів соціальної інфраструктури – шкіл, лікарень та сервісних закладів.

Це допоможе міській владі зрозуміти, які райони міста наразі не охоплені. Так, на карті темно-сірим кольором позначені території, де населення не має можливості за 10 хвилин дістатися укриття, пересуваючись зі швидкістю 4 км/год. Крім того, враховані потреби людей з обмеженими фізичними можливостями. Ми опрацьовуємо дані щодо можливих місць створення нових бомбосховищ і надамо їх до кінця року, — розповіли під час робочої зустрічі представники міжнародної команди експертів.

Підкреслимо, що робота проводиться в рамках пілотного проекту «UN4Kharkiv та UN4Mykolaiv» за участі Європейської економічної комісії ООН, архітектурної компанії One Works і Фондом Нормана Фостера.

Так, Олександр Сєнкевич анонсував відкриття надсучасної ПЛР-лабораторії, у якій медики зможуть діагностувати практично всі вірусні та бактеріальні інфекції, здійснювати контроль онкогенних ризиків і визначати різноманітні мутації вірусів.  Лабораторія працюватиме на базі однієї з міських лікарень, але її послугами зможуть користуватись абсолютно всі медичні заклади міста.

Також міська рада інформувала, що відновлення інфраструктури у Миколаєві триває.

Відомо, що протягом минулого тижня відремонтували 13 покрівель багатоповерхівок загальної площею понад 1300 квадратних метрів. У двох приватних будинках було закрито віконні прорізи та відновлено покрівлю.            

Источник