Цінності поза домом: у Чорноморську відкриють виставку про українських переселенців

Керівники музею ім. О. Білого у Чорноморську запрошують мешканців та гостей нашого міста на виставку "пеRE:селенці". Це важливий соціальний проєкт фотохудожниці Світлани Корабльової: вона з Маріуполя, і її роботи розповідають про правду війни зовсім не метафорично.

Суть проєкту у 26 історіях людей, які стали вимушеними переселенцями, коли до їхнього рідного дому вторглася війна. Художниця попросила кожного зі своїх героїв взяти участь у фотозйомці, взявши з собою ту важливу річ, яку вони встигли врятувати з-під бомб та “градів”. Хтось у кадрі із собакою, хтось — із улюбленою чашкою чи книгою, але насправді забрали вони з собою набагато більше – свою особисту драму.

“Я вважаю, що тема ВПО в нашій країні розкрита недостатньо. Більшість людей представляють нас, як людей, які не мають грошей, житла, роботи, і які постійно чогось потребують. Але я захотіла показати, що за трьома літерами ВПО ховається не лише потреби. Це сильні, веселі, освічені люди, які мають хобі, таланти, інтереси. Я хочу показати їх з іншого боку, розповісти про їхні цінності, віру та кохання, незважаючи на важкі та трагічні обставини”, — анонсує свій проєкт Світлана.

Окрім промовистих портретів, гості експозиції побачать кілька короткометражних фільмів про долі внутрішніх переселенців ще з 2014 року. Досвідчені правозахисники дадуть відповідь на запитання учасників, які, безперечно, будуть викликані цими короткими, але змістовними сюжетами.

Виставка "пеRE:селенці" кочувала великими українськими містами і здобула успіх у глядачів. Вона несе в собі дуже важливі переживання, вона нагадує, що війна більше не десь там далеко, що неможливо вважати себе непричетним до трагедії великої України. І водночас вона сповнена прикладів, як звичайна людина може подолати негаразди, отримавши звичку починати все наново.

Настав час і Чорноморську дізнатися про українців із окупованих міст більше!

Дата: 14 березня, вівторок

Час: 16:00

Адреса: виставкова зала, пр-т Миру 30/г

Вхід: free donation

Фото: Суспільне

Источник