Боротьба заради «справедливого миру»: предстоятель ПЦУ відвідав Одесу

Вчора, 7 жовтня, до Координаційного гуманітарного штабу Одеси завітав предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Це його перший візит до Одеси за час його каденції.

Прессконференція в гуманітарному штабі на якийсь час перетворилася на справжню проповідь. Голова української церкви митрополит Епіфаній звернувся до людей, щоб допомагати армії та всім, хто потребує допомоги.

Епіфаній наголосив, що практично кожна парафія ПЦУ стала маленьким гуманітарним хабом, де люди збирають все необхідне, підтримують військових та вимушених переселенців.

«Звичайно, ця зима буде тяжкою. Але якщо ми допомагатимемо один одному, ми пройдемо ці випробування. Ми молимося і просимо Бога, щоб він і надалі був милосердним, і ці випробування пройшли, і ми вже займалися відновленням, – каже очільник ПЦУ. – Настане час, коли у нас буде утверджений справедливий мир. Не якийсь «мир», а саме справедливий. Тому що буває «мир» і в неволі, але ми бачили, що відбувається на окупованих територіях. Бо коли була Буча, то казали, що це поодинокий випадок, створений окремим батальйоном. А зараз ми бачимо, що це система, яка покликана знищити нас як окрему націю. Але нас не знищити. Ми вистоїмо. І ми не маємо права опускати руки. Так, ми люди, нам важко психологічно. Ми живемо у повномасштабній війні вже 7 місяців. Але ми маємо знати свою історію. Ми мали свою державу, короткий час. І свою автокефальну церкву. Ми їх загубили. А прийшли голодомори, які забрали десятки мільйонів життів. Тому та ціна, яку ми зараз платимо, можливо, вона і не така велика, якою може бути, якщо ми опустимо руки і ворог нас поневолить. Тоді будуть мільйони жертв. Ми бачимо, що вони чинять геноцид українського народу», – зазначив в своїй промові предстоятель української церкви митрополит Епіфаній.

«Я згоден з митрополитом, що коли опускаються руки, потрібно джерело натхнення, — каже голова гумштабу Олексій Чорний. —  Люди у такі важкі часи хочуть бачити світло в кінці тунелю. До церкви, до Бога зараз звертаються навіть нерелігійні раніше люди. І добре, коли вони знаходять адекватну підтримку».

За його словами, дуже багато гуманітарної допомоги від інших країн надходило саме з релігійних організацій. Як, наприклад, з Німеччини – там 80% допомоги надійшло з того, що зібрали пастори.

На думку Чорного, ця зустріч була корисна для волонтерів не з точки зору приналежності до релігії, а з точки зору того, що є важливі речі, такі як єднання, справедлива боротьба і те, що якщо українці зараз складуть руки – від цього може постраждати безліч життів.     

На зустрічі також був присутній одеський священник Василь Вирозуб, який був у російському полоні. Він розповів, що розмова з агресором щодо обміну полоненими – дуже складний процес: «В свій час обміном займалася команда Ірини Верещук, а тепер все це під грифом «таємно», адже цим займається СБУ та розвідка і контррозвідка. Ми зараз звертаємося до всієї світової спільноти, щоб нам допомогли повертати наших воїнів».

Вирозуб підкреслює, що якщо тільки на початку повномасштабного вторгнення, коли росіяни думали, що вони «освободители», вони катували цивільних людей, знущалися, били током, то страшно уявити, що вони роблять з військовими полоненими тепер – коли вони знають, що вони тут агресори і програють війну.   

Як пройшла зустріч митрополита з волонтерами, дивіться в фотогалереї.

Источник