Адміністрація морпортів поглиблюватиме дно Дунаю біля портів Рені та Ізмаїл

Адміністрація морських портів України (АМПУ) розпочала проведення днопоглиблювальних робіт у порту Ізмаїл, а протягом двох тижнів має намір виконати аналогічні роботи також у порту Рені на Одещині.

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків голови АМПУ Олексій Востриков в інтерв'ю виданню "ЦТС".

Він зазначив, що за період воєнного часу перевалка Дунайських портів вже зросла в сім разів.

"Задіяні всі причали без винятку, які можна використати. На сьогоднішній день в портах є причали, на яких підтримувалися глибини, але й вони не відповідали паспортним нормам, тому що на річці швидше, ніж у морі відбувається замулювання. Тому зараз проводяться днопоглиблювальні роботи в акваторії порту Ізмаїл. До кінця року плануємо повернутись до паспортних глибин 7,2 метрів. Протягом тижня-двох розпочнеться також днопоглиблення в акваторії порту Рені. Там також стоїть завдання повернутися до паспортних глибин", — зазначив він. 

В обох портах роботи проводяться власними силами АМПУ. Завдяки таким роботам, за словами Олексія Вострикова, порти зможуть обробляти судна з більшою осадкою, що згодом позитивно позначиться на загальній цифрі перевалки.

"І навіть, якщо по каналу Суліни так і проходитиме до п'яти суден на день, то ми зможемо збільшити обсяги, почавши вантажити судна дедвейтом 8 тис тонн замість сьогоднішніх 1-1,5 тис тонн", — зазначив він.

Источник