Збитки та потреби Миколаєва: у Києві відбулася презентація Незалежного звіту

(Фото: Миколаївська міська рада)

16 грудня у Києві відбулася презентація Незалежного звіту оцінки пошкоджень, збитків та потреб Миколаєва. 

Про це повідомила Миколаївська міська рада у telegram.

Зауважимо, що це перший проєкт такого плану в Україні, реалізований за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС та уряду Данії.

Учасників заходу привітали керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен та Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен.

Аллан Паг Крістенсен зазначив, шо Миколаїв уже кілька місяців тісно співпрацює з провідною антикорупційною програмою підтримки в Україні.

Ми працюємо з мером, щоби з’ясувати, як допомогти у процесі відбудови після війни, щоб все було прозоро. Для цього презентуємо сьогодні один з інструментів — цифрову платформу, що містить дані про пошкоджену інфраструктури міста. Це буде першою цеглинкою, яка забезпечить прозорість у відбудові Миколаєва. Крім того, дана платформа стане прикладом для інших міст України та зможе бути вбудована, у тому числі, в національний інформаційний портал, — додав керівник Антикорупційної ініціативи.

Оле Егберг Міккельсен нагадав, що Миколаїв та Данія підписали меморандум про співпрацю. Нині Данія надає місту все, що необхідно для виживання взимку — матеріали для будівництва, ремонту мереж водопостачання та іншого. Велика увага приділяється гуманітарній допомозі.

Під час візиту до міста кілька тижнів тому я на власні очі побачив, наскільки масштабні там руйнування. Під час одного з обстрілів загинули 38 людей. Спогад про будівлю з величезною дірою назавжди залишиться в моїй пам'яті. Однак, я запам'ятаю і стійкість та наполегливість жителів, дух цього міста. цілеспрямованість та впевненість, що потрібно починати відбудову, — прокоментував Повноважний Посол Королівства Данії.

Також він зазначив, що Данія зробить все необхідне, щоби підтримати місто у цьому процесі.
Оле Егберг Міккельсен зауважив, що в Данії прийшов до влади новий уряд після парламентських виборів і він вже спілкувався з прем'єр-міністром і може запевнити, що підтримка Миколаєва Данією буде невпинною. 

Це приклад справжньої мужності та стійкості. Миколаїв не лише місто корабелів, а й місто героїв. Данці пишаються партнерством з містом героїв. Бажаю всім плідної роботи!, — додав він.

Так, на цьому тижні Миколаїв відвідали представники Данської ради у справах біженців.

Колектив організації поспілкувався з міським головою Олександром Сєнкевичем, а також оглянув житлові будинки, лікарні та інші об’єкти комунальної власності, що були пошкоджені внаслідок російських обстрілів.

Також ми писали про те, що Данія відправила до Миколаєва 50 очисних систем зворотного осмосу. Системи допоможуть очистити воду до стану питної. Станом на сьогодні частина з них вже встановлені в місті.

Зазначимо, що нещодавно Данія теж заявила, що допоможе у відновленні Миколаєва після війни.

Источник