Заступника голови Федерації профспілок відправили у СІЗО із заставою у 124 мільйони

(Фото: прокуратура)

Суд обрав заступнику голови Федерації профспілок України запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою у вигляді застави в розмірі 124 мільйони гривень, а також відсторонив його від посади терміном на два місяці.

Раніше працівники Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань повідомили про підозру заступнику голови Федерації профспілок України у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем.  

Як зазначають у ДБР,  посадовця підозрюють у безпосередній участі у незаконному відчуженні майна на понад 138 мільйонів гривень. 

Зокрема у 2019 році разом з іншими посадовцями ухвалював рішення щодо незаконного відчуження на користь приватного підприємства будівлі державної курортної бальнеолікарні у Києві.

Згідно з висновком судової оцінково — будівельної експертизи, загальна вартість приміщення становила 138 мільйонів 308 тисяч гривень. Лікарня, яка взагалі не підлягала відчуженню, була продана ще й за значно нижчою вартістю.

Втім у СБУ впевнені, що посадовець разом із чотирма представниками Київської державної міської адміністрації причетний до більш масштабної схеми привласнення державних установ санаторно-курортної сфери України. 

За даними спецслужби, вони займались незаконним "виведенням" з держвласності соціальних закладів для їх подальшого продажу і отримання тіньових прибутків.

Серед привласненої нерухомості: українські санаторії, реабілітаційні центри і навчально-спортивні установи.

Наразі, за даними СБУ, 230 незаконно приватизованих установ передали до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Загальна вартість повернутого державі майна становить 25 мільярдів гривень. 

"Схема" полягала у тому, що посадовці з КМДА виписували документи, які передавали Федерації профспілок право власності на державні об‘єкти.

Потім ці об'єкти продавали за ринковою вартістю через підконтрольні фірми.

У Офісі Генерального прокурора України в свою чергу повідомили, що ДБР та СБУ наразі здійснюють кримінальне провадження за фактом незаконного привласнення та відчуження курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів посадовими особами Федерації професійних спілок України, ПрАТ "Укрпрофоздоровниця", ПрАТ "Укрпрофтур" та інших підконтрольних їм юридичних осіб

Зазначимо, що у липні 2022 року суд арештував та передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 80 об’єктів нерухомості курортно-оздоровчих, спортивних та інших державних комплексів, розташованих у різних регіонах України. Серед них й санаторій "Куяльник".

У вересні 2021 року Печерський суд Києва обрав в якості запобіжного заходу для заступника Голови правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» тримання під вартою. Таку ухвалу суд виніс, розглядаючи справу про намагання придбати санаторій "Куяльник", за що заступнику голови правління ПрАТ запропонували хабар і він, за даними слідства, погодився. 

Наприкінці липня того ж року Печерський районний суд Києва наклав арешт на 45 комплексів орієнтовною вартістю 5 мільярдів гривень, серед них й курортні санаторії в Одесі та Одеській області.

Джерело