З порту Одеси тимчасовим коридором вирушило перше судно з продовольством

З порту Одеси тимчасовим коридором вийшло перше торгівельне судно — контейнеровоз «JOSEPH SCHULTE» під прапором Гонконгу. На його борту — понад 30 тис. тонн вантажу (2 114 контейнерів), зокрема з продовольством.

Про це повідомив віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Судно рухається тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України встановленим для цивільних суден.

16 серпня 2023 року контейнеровоз, який знаходився в порту Одеса з 23 лютого 2022 року, вийшов за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор.

Коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово буде використовуватися для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент широкомасштабного вторгнення рф.

Останній раз судно виходило в рамках Зернової угоди 16 липня з порту Одеса. Після зриву зернової угоди росія вдалася до системних повітряних атак портової інфраструктури для зупинки українського агроекспорту. Разом з тим, спостерігаються інформаційні спекуляції та спроби провокацій у Чорному морі для впливу на рух суден до українських портів.

Раніше у Військово-Морських Силах ЗСУ повідомили про тимчасові коридори для торговельних суден, що йдуть до/з портів України.

Джерело