З нашою допомогою та зброєю Україна може перемогти у війні — Індрек Каннік

Про це заявив директор Міжнародного центру оборони та безпеки Індрек Каннік під час вступного слова на відкритті 16-ї Конференції Леннарт Мері, передає кореспондент АрміяInform з Талліна.

Індрек Каннік порівняв Україну рік тому та зараз, відзначивши про стратегічну поразку росіян знищити українську державність.

«Коли ми зустрічалися рік тому на 15-й Конференції Леннарт Мері, широкомасштабна російська агресія проти України була ще досить ранньою. Менш ніж за три місяці від її початку. Але навіть тоді, вже були ознаки, що росія не досягла своєї основної мети – знищення української державності. Ситуація була досить нестабільною. Хоча українці були здатні відбити напад росії з півночі, було можливо, що росія здійснить перегрупування та повернеться.

Через рік Україна звільнила території на західному березі Дніпра та більшість Харківської області. Я достатньо оптимістичний, що Україна звільнить більше територій цього літа. Ситуація набагато краща, ніж була рік тому. Але це ще не те, де ми б хотіли бути», – зазначив Індрек Каннік.

Лозунгом конференції стала цитата італійського письменника Данте Аліг’єрі «IncipitVita Nova» (Так починається нове життя). В цьому аспекті на думку Індрека Канніка, варто покарати росію через загарбницьку війну, щоб більше не було воєн у Європі.

«Ми маємо зробити все, щоб зробити нове життя кращим, ніж нинішнє. Ми не хочемо війни на нашому континенті. Попереднє життя призвело нас до війни.

росія зараз, мабуть, найбільш слабка за останні 20 років. Давайте будьмо чесними – ми маємо взяти перевагу в цій ситуації. росія розпочала загарбницьку війну. Вона вбила невинних людей, зруйнувала міста та села, знищила інфраструктуру та пам’ятки культури.

Нам не потрібно принижувати росію. Але ми маємо покарати її за те, що вона вчинила – як карають злочинців. Кримінальні режими теж. Найкращим покаранням буде швидка та чітка поразка росії та звільнення всіх українських територій. Цей результат так само в наших руках, як і в руках України», – відзначив Індрек Каннік.

За його словами, нині головним завданням є надання всебічної підтримки Україні задля якнайшвидшої перемоги. Адже російсько-українська війна впливає не лише на Європу, але й решту світу.

«З нашою допомогою, з нашою зброєю, Україна зможе виграти в цій війні. Після війни, безпека України та наша безпека має бути гарантована українським членством у ЄС і НАТО, разом з іншими націями, які цього прагнуть.

російська агресія в Україні, звісно, є основною темою нашої конференції. Навіть коли ми говоримо про Індо-Тихоокеанський регіон чи Близький Схід, ми не можемо уникнути ширшого впливу війни», – резюмував Індрек Каннік.

Нагадаємо, 12 травня в столиці Естонії Таллінні розпочала свою роботу 16-та Конференція Леннарт Мері – щорічна подія, де обговорюють питання міжнародної безпеки. Кореспондент АрміяInform ексклюзивно повідомляє про основні дискусії, які там відбуваються. Організаторами Конференції Леннарт Мері є Міжнародний центр оборони та безпеки і Європейська фундація Леннарт Мері.

Фото Lennart Meri Conference

Єгор Брайлян

Кореспондент АрміяInform

Джерело