(Фото: Олександр Сєнкевич/ telegram)
У зв'язку з війною, блекаутами та дефіцитом місцевих бюджетів більшість обласних центрів відмовилися від новорічних ялинок. Загалом на декорації та оформлення новорічних локацій було витрачено менш як 200 тисяч грн у 16 містах.
Про це йдеться в дослідженні Руху ЧЕСНО.
Якщо у Києві та Львові ялинки встановлювали за кошти бізнесу, то у Миколаєві, Івано-Франківську та Сумах містяни власноруч прикрашали ялинки. Символи на ялинках цьогоріч теж особливі: маківки новорічних дерев прикрашають тризуби, протитанкові їжаки, а самі дерева обгортають маскувальними сітками.
Так, згідно з аналізом, більшість міськрад перерозподілили кошти, передбачені на організацію новорічних свят, та відмовились встановлювати ялинку. Натомість частина міськрад зосередились на створенні новорічної атмосфери для дітей та придбанні подарунків. Зокрема 7,5 млн грн передбачено на подарунки для дітей у Полтаві, 2,7 млн грн – у Вінниці, 1,9 млн грн – в Ужгороді.
Також цього року 16 міст, які відповіли на запити "Чесно", витратили з бюджетів 191 тис. грн на декорації ялинок та оформлення локацій. Зокрема 63 тис. грн у Миколаєві на технічне обслуговування та ремонт гірлянд, 17 тис. грн у Луцьку на оформлення новорічних локацій, 50 тис. грн в Ужгороді на придбання світлової конструкції для фотозони, 38 тис. грн у Житомирі для облаштування локації «Резиденція Святого Миколая» та 23 тис. грн на оформлення фотозон у Чернівцях.
Якщо порівнювати витрати цього року з минулорічними, то вони виходять рекордно низькими.
У містах, де ялинки були встановлені, з міських бюджетів кошти виділялись мінімальні. Більшість міст використовували ялинки та декорації минулих років. Економія бюджетних коштів була досягнута великою мірою за рахунок взаємодії влади, громадян та бізнесу. У Миколаєві містяни самостійно прикрасили ялинку, а у Сумах виготовили майже 2000 прикрас для живих ялинок. А у Львові ялинка була подарована місцевим підприємцем та встановлена безкоштовно.
Не виділялись кошти з міського бюджету і у Києві. До міської влади надходили пропозиції від меценатів, соціально відповідального бізнесу та громадськості щодо встановлення новорічної ялинки за кошти приватного сектору, на одну з яких вона відгукнулася.
Сьогодні, 26 грудня, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив про те, що міська ялинка, яку купляли наприкінці 2017 року для проведення новорічних свят, вже амортизувалася. З міським головою Олександром Сєнкевичем вони вирішили, що зараз не найкращий час, щоби придбати дорого вартісну ялинку та встановлювати на певну коротку кількість днів.
Загалом, цьогоріч 14 обласних центрів залишаться без головних ялинок.
Прокомментируйте