У Раді хочуть переглянути зарплати військовим: кому їх можуть підвищити

У рамках робочої групи щодо грошового забезпечення, до якої входять парламентарі та представники військового блоку, працюють над підвищенням зарплат для строковиків, інструкторів та інших військових. Подробиці в подкасті ЕП розповів секретар Комітету Верховної Ради з питань бюджету нардеп Володимир Цабаль.

Робоча група вперше зібралась у минулу п’ятницю, 5 травня. Учасники обговорили забезпечення строковиків, курсантів, інструкторів, які не отримують додаткових виплат.

Зокрема, сформоване звернення спікеру Ради Руслану Стефанчуку, у якому поставлені наступні завдання:

1. Забезпечення строковиків. За словами депутата, умовно 20 тисяч строковиків отримують від держави мінімальні кошти.

2. Забезпечення курсантів — ситуація є майже аналогічною, як і зі строковиками. Курсанти отримують за службу стипендії, які давно треба збільшувати.

3. Забезпечення інструкторів.

4. Збільшення заробітних плат у підрозділах, у яких не проводилась індексація.

На сьогодні завдання Верховної Ради — знайти на ці потреби кошти. Далі йде питання до військового командування: як ці кошти правильно розподілити.
«В залежності від того, скільки вдасться знайти коштів, тобто знайти внутрішні резерви за рахунок збільшення доходів від певних податків, чи за рахунок того, що ми зможемо, можливо, домовитись з нашими партнерами, що вони там частково нам зможуть дозволити збільшити борг… Вже в залежності від того, скільки коштів буде знайдено, таке має бути рішення», — пояснив Цабаль.
Він додав, що його позиція полягає в тому, що військовим потрібно суттєво збільшувати доплати.

«Це можуть бути в рамках збільшення заробітної плати, але це має бути за градацією, щоб так не вийшло, що в нас однакові доплати в тилу і на передовій», — додав депутат.
Нагадаємо, 10 квітня Рада проголосувала за закон про порядок конфіскації майна росіян на користь ЗСУ. У ході підготовки документу до другого читання, депутат Дмитро Разумков вніс правку, якою повертаються щомісячні доплати у 30 тисяч гривень для військовослужбовців, працівників поліції та служби цивільного захисту.

Цю правку профільний комітет Ради відхилив через те, що вона не визначала достатніх джерел покриття нових видатків, які оцінюються Міністерством фінансів у 180 млрд грн до кінця року. А також через те, що корпус військового керівництва виступав проти повернення таких доплат для всіх військовослужбовців. Також правка не стосується законопроєкту, який розглядався, і мала б бути розглянута іншим профільним комітетом – Бюджетним.

Источник