У порту «Чорноморськ» залишилось лише одне судно зернової ініціативи

У портах міст Одеса та Чорноморськ залишилося по одному судну, які виконують рейси у рамках зернової угоди. Про це у понеділок, 15 травня, повідомив у Facebook керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

Станом на 15 травня 2023 року в портах «Одеса» та «Чорноморськ» залишилося по одному судну «зернової ініціативи», в порту Південний такі судна відсутні.
«Тепер Україні треба «швидко й до кінця розбиратися із проблемами транзиту через ЄС, що дивно співпали в часі з морськими проблемами. Як мінімум до закінчення виборчих перегонів та формування нового Секретаріату ООН і Туреччині «буде важко стимулювати продовження зернових перемовин». Окрім того, необхідно продовжувати розширяти дунайські порти та гирло Бистроє, домовлятись з румунським портом Констанца про збільшення обсягів», — вважає Андрій Клименко.
Також, на його думку, потрібно ініціювати створення військово-морської патрульної місії ЄС та НАТО в Чорному морі за участі Туреччини, Румунії, Болгарії – щоб самостійно без Росії організувати зернові морські конвої на українські порти.

Нагадаємо, у минулий четвер Міністерство оборони Туреччини повідомило, що сторони у Стамбулі домовилися продовжити переговори щодо подальшої долі зернової угоди найближчим часом. За версією москви, термін угоди спливає 18 травня.

Источник