У порт «Чорноморськ» вперше з початку повномасштабної війни підходить турецьке судно

До морського торговельного порту «Чорноморськ» підходить турецький суховантаж FULMAR S – це перше турецьке судно, яке наближається до України з початку повномасштабного вторгнення України 24 лютого. Подробиці повідомляє портал BlackSeaNews.

За даними моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», станом на 15:00 за Києвом суботи на підході до порту «Чорноморськ» спостерігається турецький суховантаж FULMAR S.

Очікується, що FULMAR S прибуде в суботу о 20:00 за Києвом.

Суховантаж вийшов з турецького порту BANDIRMA, що в Мармуровому морі, понад 10 днів тому. До 2 серпня судно перебувало на якірній стоянці поблизу турецького порту PENDIK, а потім до 5 серпня – на якірній стоянці біля протоки Босфор у Чорному морі, звідки вирушило в напрямку порту «Чорноморськ» о 15:50.
«На якірній стоянці біля входу в Босфор в Чорному мору досі перебуває (теж турецький) балкер OSPREY S, IMO: 9300843, який вважали першим судном, що отримає дозвіл на рейс до портів України за експортним зерном. Отже, наші прогнози, що це будуть переважно судна турецьких власників, підтверджуються», – зазначає головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.
Нагадаємо, наприкінці липня Україна, Туреччина, ООН і Росія підписали «зернову угоду» про гарантії експорту українського збіжжя морським шляхом.

Источник