У МОН нагадали, що батьки можуть обрати форму навчання дитини у школі: куди звертатись

Якщо в школі відмовляють у переведенні дитини на будь-яку форму навчання, батьки можуть звернутися до органів управління освітою. Родині мають запропонувати іншу школу, повідомляють в Міністерстві освіти і науки.  

У МОН заявили, що від початку нового навчального року почастішали звернення батьків про те, що школи відмовляють їм у зарахуванні або переведенні дітей на сімейну, екстернатну та дистанційну форми навчання.
«Якщо в школі немає можливості дистанційного навчання, батькам або іншим законним представникам дитини потрібно звернутися в місцевий орган управління освітою з проханням запропонувати іншу школу для дистанційного навчання», – зазначають у відомстві.
Для учнів, які вимушено перебувають за кордоном й навчаються в іноземних школах, може бути організоване вивчення предметів українського компоненту в дистанційних класах в окремо визначених школах.

Водночас батьки або інші законні представники дитини мають право обрати будь-яку форму навчання в інших школах і не зобовязані переводити дітей на навчання за програмою україномовного компонента.

У міністерстві нагадують, що українські школи забезпечують всі форми навчання й батьки учнів можуть обирати будь-яку з них.

Відповідно до законодавства, повна загальна середня освіта може здобуватися за:

— очною (денною);
— дистанційною;
— мережевою;
— екстернатною;
— сімейною (домашньою);
— чи формою навчання педагогічного патрон
ажу.

Источник