У Харкові судитимуть аферистів за шахрайство на 36 мільйонів гривень | Криминал

20.05.2022 16:30

За даними слідства, у червні 2021 року двоє чоловіків, дізнавшись, що на банківському рахунку потерпілої наявні 36,3 млн грн, вирішили заволодіти цими грошима. Для цього зловмисники створили організовану групу, до якої, крім них, входили ще троє чоловіків, один з них є приватним виконавцем виконавчого округу.

Реалізуючи свій злочинний план, зловмисники виготовили підроблені правовстановлюючі документи про наявність у потерпілої заборгованості за договором позики на суму 33 млн грн. Після цього приватний виконавець, який входив до складу організованої групи, на підставі підроблених документів виніс постанову про відкриття виконавчого провадження та наклав арешт на грошові кошти потерпілої. У подальшому грошові кошти потерпілої з урахуванням виконавчого збору, штрафів в сумі 36,3 млн грн перераховано на рахунок, відкритий приватним виконавцем.

«Заробіток» приватного виконавця склав понад 3,3 млн грн, ще 33 млн грн розподілені між іншими членами групи.

Відповідно до розподілених ролей, члени організованої групи знімали готівку в банківських установах та вживали конспіративних заходів, щоб не потрапити в поле зору правоохоронців.

Наразі потерпілій відшкодовано збитки в сумі понад 33 млн грн, інші грошові кошти, здобуті злочинним шляхом, знаходяться на рахунок приватного виконавця та заарештовані, відповідно до рішення суду.

Обвинувальний акт направлено до Дзержинського районного суду м. Харкова.

За матеріалами Харківської обласної прокурарури

Источник