У Чорноморську за порушення Присяги посадової особи звільнили начальника Управління соціальної політики Тетяну Прищепу

20 вересня на підставі проведеного службового розслідування звільнили начальника Управління соціальної політики Чорноморської міської ради Тетяну Прищепу. Відповідне розпорядження видав мер міста Василь Гуляєв.

Згідно з Актом службового розслідування від 9 вересня 2022 року, складеного за результатами діяльності комісії з проведення службового розслідування, яке здійснювалось на виконання розпорядження мера Чорноморська, до начальника Управління соцполітики міськради Тетяни Прищепи слід застосувати дисциплінарний захід у вигляді звільнення, за порушення Присяги посадової особи місцевого самоврядування.

Зокрема, встановлено, що Тетяна Прищепа здійснювала підміну трудових відносин цивільно-правовими договорами, вчиняла посягання на виключні права міського голови, встановлені діючим законодавством щодо працевлаштування осіб до органів місцевого самоврядування.

Такі дії наразили керівництво Чорноморської міської ради та місцевий бюджет на накладання значних штрафних санкцій за порушення законодавства про працю, які відповідно до норм статті 265 КЗпП України обраховуються у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Також зафіксовано, що Тетяна Прищепа не дотримувалась вимог ч. 2 ст. 50 ЗУ «Про зайнятість населення», якою встановлена заборона застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

Крім цього, на посаді начальника Управління соцполітики Чорноморської міськради вона не додержувалась ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Источник