У Чорноморську назавжди викорінять російські назви вулиць: створено комісію

У 2014 році в Чорноморську розпочалася і вже успішно завершилася процедура декомунізації, в результаті якої і саме місто, і його вулиці отримали нові назви. Однак з моменту повномасштабного вторгнення окупантів з РФ Україна рухається й логічним шляхом дерусифікації. За зразком Харкова, Полтави, Києва та Чернівців і наш Чорноморськ стрімко відмовляється від топонімів на честь російських діячів.

Ще два місяці тому один із депутатів міськради від фракції ЄС заявив про намір відмовитися від російських назв на своєму окрузі в селі Олександрівка. Муніципальна влада вирішила зайнятися цим питанням скрупульозно та масштабно.

7 вересня з ініціативи мера Василя Гуляєва було створено спеціальну комісію за участю профільних фахівців, чиновників, місцевих депутатів та голів громадських організацій. Протягом двох місяців до досить знакової дати – 7 листопада – члени комісії зобов'язані винести рішення про перейменування вулиць та інших локацій на сесію міської ради для їх прийняття.

Оскільки в самому Чорноморську немає топонімів, які навіть віддалено нагадують про заслужених діячів Росії, то старі назви скасують у селах Олександрівка, Бурлача Балка, Малодолинське. Тут, як і раніше, на карті можна знайти імена і Лермонтова, і Толстого, і Рубльова, і Пушкіна. У Чорноморську питання викликає лише назва вулиці 1 Травня, проте Міжнародний день праці відзначається цього дня у більш ніж ста країнах.

“Важливо враховувати, що в рамках війни наш ворог навіть топоніміку використовує як інструмент для ретрансляції своїх пропагандистських меседжів, цінностей та світоглядних моделей. Вторгнення в нашу країну стало каталізатором для прискорення процесу усунення з культурного середовища України та суспільно-політичного дискурсу того, що називається “великою російською культурою”, — пояснив голова Мінкульту Олександр Ткаченко необхідність створення подібних комісій, у тому числі в Чорноморську.

Наголошується, що нові топоніми обговорюватимуться на громадських слуханнях за участю мешканців населених пунктів. Сама ж комісія стане відкритим заходом, куди отримають доступ не лише її члени, а й журналісти та представники громади.

Читайте нас в Twitter і Telegram, підписуйтесь на Instagram та дізнавайтесь новини першими

Источник