Взаємозв’язок або маркетинг: Чи впливає вартість навушників на їх якість

Ринок навушників у наші дні досягнув велетенських розмірів і при цьому не планує зменшуватися. Використання бездротових технологій та популярність бездротових навушників серед користувачів призвели до того, що зараз навіть бренди які ніколи не мали нічого спільного з навушниками – випускають власні моделі.

Відвідавши каталог будь-якого інтернет-магазину користувач може знайти навушники з буцімто однаковими характеристиками, але різниця у ціні між ними може складати не один десяток доларів. Така велика різниця для користувача є приводом задуматися, а чи не маркетинг все це?

Для того, щоб нашим читачам не довелося дізнаватись відповідь на це питання, ми вирішили провести власне дослідження і поділитися його результатами.

 

Чи впливає вартість навушників на їх якість?

Для того, щоб бути об’єктивними в цьому питанні ми вирішили порівняти різні моделі навушників серед таких типів як внутрішньо канальні, накладні та відкриті. Крім цього, ми взяли по 5 моделей кожного типу навушників і порівняли їх між собою. Результати нашого порівняння виглядають наступним чином:

  • Бренд

Перше що ми помітили це те що навушники від відомих брендів коштують набагато більше ніж їх менш відомі конкуренти, навіть якщо у виробництві використовувалися майже однакові матеріали. Націнка за бренд іноді сягає 30 відсотків, що дуже навіть відчутно, особливо якщо цінник на навушники позначений у доларовому еквіваленті.

  • Матеріали

Для того, щоб прослідкувати зміни у якості матеріалів в залежності від вартості навушників, ми підрахували приблизну вартість матеріалів, використаних у навушниках які ми порівнювали.

Проаналізувавши отримані цифри ми дійшли до висновку, що дійсно, зі збільшенням вартості навушників збільшується і якість матеріалів які використовуються для їх створення, але різниця не настільки помітна як хотілося б. Тож у цьому аспекті дійсно, якщо хочеться якісних матеріалів і приємних тактильних відчуттів — потрібно подивитися у бік преміальних моделей.

  • Якість звуку

Цей параметр є найголовнішим для користувачів які шукають навушники й на ньому ми вирішили зупинитися більш детально.

Забігаючи наперед хочемо сказати що вартість кожної окремої моделі дуже відчутно впливає на якість їх звучання і це дуже легко пояснити.

Вся річ у тім, що на якість звуку впливає конструкція самих навушників, якість використаних у них драйверів, правильність їх розміщення, наявність спеціалізованого програмного забезпечення для їх налаштування і ще багато іншого.

Таким чином, вартість розробки програмного забезпечення та проєктування конструкції навушників не є дешевою забавою – моделі які звучали найкраще коштували найбільше.

Підбиваючи підсумки ми нарешті можемо відповісти на питання, чи є збільшення ціни на певні моделі навушників чистим маркетингом, чи справді цінник відчутно впливає на якість? Наша відповідь може здатися дивною, але і так і ні. Річ у тім, що деякі виробники ставлять ставку на бренд і саме тому роблять свої новинки дорогими, водночас інші виробники майже не роблять націнки за бренд, а натомість вкладають гроші у розробку нових можливостей та програмного забезпечення для ще більшого комфорту користувачів. Тож якщо ви переймаєтеся надвисокою ціною на фірмові навушники – скоріш за все їх цінник виправданий.