Встановлено особи понад 3,5 тисячі організаторів та учасників псевдовиборів рф на тимчасово окупованих територіях України

Ілюстративне фото

Спецслужби України проводять масштабну роботу з викриття організаторів псевдовиборів на тимчасово окупованій частині України. За попередніми даними, кремль планує провести фейковий плебісцит на початку вересня цього року.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

За результатами оперативних заходів встановлено особи понад 3,5 тисячі колаборантів та їхніх російських «кураторів», які беруть участь в організації незаконного голосування, а також «кандидатів» на цих псевдовиборах.

«Використовуючи фейкове голосування, країна-агресор сподівається «легалізувати» своїх ставлеників в окупаційних органах рф у тимчасово захоплених районах Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей», — зазначили в СБУ.

Встановлено, що представникам так званих «виборчкомів» загарбники обіцяють грошову винагороду у розмірі від 10 тисяч російських рублів.

Аби створити видимість «виборчого процесу», кремль доручив своїм гауляйтерам забезпечити максимальну явку місцевих жителів до місць «голосування».

Зокрема, у Бердянську російські загарбники та їхні поплічники змушують головних лікарів медичних установ направити для участі у фейкових виборах «100%» медперсоналу.

Крім того, рашисти планують проводити подворові обходи помешкань місцевих жителів для збору підписів за «потрібних кандидатів». Збір «голосів» хочуть проводити у присутності озброєних представників окупаційної поліції рф.

За всіма викритими фактами тривають розслідування у межах кримінальних проваджень за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
  • колабораційна діяльність.

Наразі задокументовано злочинну діяльність всіх ідентифікованих організаторів незаконних «виборів» для притягнення кожного з них до відповідальності.

Водночас СБУ закликає громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій частині нашої держави, не брати участь у фейковому плебісциті й тим самим не діяти на користь агресора.

Джерело