Влада в Одесі: Маніпуляція з приводу начебто недостатньої допомоги військовим з боку влади є передвісником виборів

>

Заступник Одеського міського голови Олександр Філатов прокоментував ситуацію щодо виділення коштів на Київський районний суд

Для запобігання спекуляціям на тему виділення коштів на Київський районний суд розʼясню нижче декілька моментів, які, очевидно, стали підґрунтям для дезінформації одеситів.

По-перше, виділено НЕ 106 млн грн, а 10 млн грн.
106 млн грн — це вартість ВСЬОГО проєкту, який розпочато ще до війни, з кількома складовими, більшість з яких зараз не на часі й не планується до реалізації.
10 млн грн підуть виключно на прибудову приміщення Київського райсуду для перебування затриманих і правоохоронців, що їх супроводжують.

Наголошую: кошти спрямовуються НЕ ДЛЯ СУДДІВ чи покращення умов їхньої роботи. А для громадян, по яким ще не винесено вирок, та правоохоронців, які їх супроводжують.

По-друге, вартість квадратного метру будівництва цього приміщення — близько 690 дол. за кв.м. Звертаю увагу: це адмінбудівля з особливими вимогами і ДБН.

Однак спекулюють не лише на цифрах, але й на проблемі доцільності цього будівництва, — пише сайт мерії.

Чому саме зараз потрібен цей проєкт і чому саме Київський суд?
Тому що саме в цьому суді в Одесі встановлюється переважно більша частина запобіжних заходів на вимогу більшості правоохоронних органів та військових.
Щоденно це близько сотні справ і, відповідно, щоденно через цей суд проходить кілька сот ще не осуджених громадян!

Київський райсуд — найбільш завантажений суд в Україні (40 тисяч справ і матеріалів щорічно, з яких 20 тисяч — досудових).
Проте це НАЙМЕНШИЙ за площею районний суд в Одесі.

Під час останньої ревізії одеських судів представник Уповноваженого ВРУ з прав людини констатувала невідповідність цих приміщень правилам утримання людей!
Наголошую ще раз: тисяч ще не осуджених одеситів!
Особливо наголошую: даний суд під час війни працює зі спеціальними службами і військовими, для яких необхідні взагалі особливі умови з точки зору безпеки!

І останнє: тільки за останній місяць для задоволення потреб армії було проведено ДВІ позачергові сесії Одеської міської ради. Загальний обсяг коштів, виділених на армію — близько півмільярда гривень. І це — додатково до тих коштів, які було виділено раніше.

Тож резюмую.

Як пише сайт мерії, бюджет міста орієнтовано на потреби нашої армії. Безумовно, певна його частина витрачається на підтримання нормальної життєдіяльності одеситів. А вищевказані 10 млн грн потрапляють в ОБИДВІ категорії!

Ще раз зазначу, що саме в цьому суді розглядаються справи військовослужбовців. І, до речі, останні резонансні розслідування та обшуки у справах ухилення від військової служби заволодіння військовим майном, гуманітарною допомогою, зловживань під час здійснення призову, порушень з боку співробітників військкомату та лікарських комісій тощо є наслідком роботи саме Київського районного суду! А під час війни це надважлива діяльність. І вона потребує належних умов.

Тож, на мою особисту думку, маніпуляція з приводу начебто недостатньої допомоги військовим з боку виконавчої влади є передвісником виборів, про які зараз багато говориться в країні.

Источник