В Україні стартувала щорічна Індивідуальна програма партнерства з НАТО

Ілюстративне фото

Індивідуальна програма партнерства  з НАТО уже запроваджена та активно діє в Україні. У 2023 році вже затверджений перелік заходів, у яких братимуть участь зацікавлені структури сектору безпеки і оборони, у тому числі Міністерство оборони України.

Довідково. Індивідуальна програма партнерства з НАТО – вид партнерства між постійними членами альянсу НАТО та третіми країнами, що в нього не входять, який передбачає союзницькі взаємини та стратегічне військове партнерство. Індивідуальна програма партнерства (ІПП) між Україною та НАТО складається із заходів міжнародного співробітництва, запропонованих державами-членами та країнами-партнерами  Північноатлантичного Альянсу в форматі Робочого плану євроатлантичного партнерства.

Ця програма містить широкий перелік навчальних курсів, семінарів, конференцій, симпозіумів, робочих зустрічей, засідань комітетів НАТО. Включає у себе близько 30-ти галузей із різноманітними напрямками, які становлять інтерес у пріоритетних сферах розвитку для підвищення кваліфікації, обізнаності, професіоналізму персоналу для подальшого застосування набутого ними досвіду в службово-бойовій діяльності.

Заходи триватимуть від двох днів до трьох місяців, у залежності від напрямку діяльності. У цій програмі братимуть участь близько 20 країн НАТО, серед яких – Франція, Великобританія, Німеччина, Польща, Бельгія та інші.

Тетяна Головатюк

Кореспондент АрміяInform

Джерело