В Україні працює 14 приватних операторів з розмінування — Юлія Свириденко

Питання розмінування забруднених вибухівкою земель є топ-пріоритетом для Уряду і першочерговим кроком у реконструкції України.

На цьому наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свирденко під час онлайн-зустрічі з Віцепремʼєр-міністром — Міністром внутрішніх справ Хорватії Давором Божиновичем.

Метою зустрічі стало обговорення підготовки до Міжнародної конференції донорів гуманітарного розмінування в Україні, яка відбудеться у хорватському Загребі 11 та 12 жовтня. Також сторони обговорили нинішню ситуацію щодо гуманітарного розмінування в України і заходи, які застосовує Уряд і, зокрема, Міністерство оборони і ДСНС.

«Ми сподіваємось отримати практичні результати впродовж конференції. Цей захід стане платформою для мобілізації додаткової міжнародної підтримки та ресурсів для ініціатив з розмінування в Україні. Наші міжнародні партнери, країни G7, зможуть сконцентруватися на обговоренні нових підходів у очищенні українських земель від вибухонебезпечних речовин», — зазначила Юлія Свириденко.

Вона підкреслила, що кожна країна може долучитися до розмінування України, зокрема, надавши спеціальну техніку, навчанням саперів чи допомогти вийти на глобальний ринок техніки з розмінування. Наразі в Україні працює 14 приватних операторів з розмінування, і всього 26 спеціальних машин при потребі принаймні у 100 машин. Мінекономіки сподівається збільшити наявну кількість машин удвічі кінця року.

Крім того, Юлія Свириденко повідомила, що Уряд працює над Стратегією протимінної діяльності в Україні, у пріоритеті якої — розмінування об’єктів інфраструктури (ліній електропередач, доріг, залізничних колій, газопроводів), забезпечення громадської безпеки, а також очищення сільськогосподарських угідь. Свої напрацювання Україна презентує на конференції у жовтні.

Іншою важливо темою для обговорення на конференції стане розблокування земель (ленд-реліз) від вибухонебезпечних предметів шляхом нетехнічного обстеження. Уряд, зокрема, Міністерство оборони, ДСНС та міжнародні експерти вже працюють над відповідною документацією, необхідною сертифікацією, щоб іноземні оператори могли зайти в Україну і долучитися до швидкого гуманітарного розмінування.

Джерело