В одеському суді вперше за 15 років змінили голову

Збори суддів Одеського окружного адміністративного суду провели вибори голови суду та вперше з 2007 року цю посаду отримав не Олег Глуханчук

Як повідомили у пресслужбі суді, цього разу головою обрали заступника Олега Глуханчука — Анатолія Радчука

Сам Олег Глуханчук обійматиме посаду заступника голови суду. Ці посади обидва обійматимуть наступні три роки. До цього з 2007 року Олег Глуханчук обирався на посаду голови Одеського окружного адміністративного суду п'ять разів. 

Останнього разу його головувати судом обрали 5 ноября 25 голосами з 29 присутніх суддів. У червні того року Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила на посаді судді Олега Глуханчука, незважаючи на висновки Громадської ради доброчесності та вимоги звільнити "служителя Феміди".

Справа в тому, що патрульні поліцейські у лютому 2017 року зупинили Олега Глуханчука, який був у стані алкогольного сп'яніння, та склали протокол. Олег Глуханчук відмовився пройти тест на місці. Автомобіль, яким керував голова Одеського окружного адмінсуду, належав тоді ще члену виконкому Одеської міськради, комерційному директору ТОВ "Портінвест Лоджистик" Миколі Шурді, який згодом вийшов зі складу виконкому через цей скандал.

У червні того ж року Дисциплінарна комісія Вищої ради правосуддя усунула від виконання обов'язків голови Одеського окружного адмінсуду Олега Глуханчука.

Також у 2017 році суддею зацікавилися детективи Національного антикорупційного бюро України та розпочали досудову перевірку.

Вони встановили, що у 2014 році дружина судді придбала земельну ділянку з недобудованим двоповерховим будинком загальною площею 450 квадратних метрів.

У декларації за 2017 рік суддя вказав на наявність недобудованого будинку в Крижанівці, який належить його дружині Вікторії.
Також він задекларував за дружиною земельну ділянку під цим домоволодінням на 900 кв. У 2018 році суддя задекларував ділянку та будинок на ім'я дружини.

Щодо нового голови суду, то Анатолій Радчук здобув вищу освіту в Одеській національній юридичній академії за спеціальністю «правознавство».

З 2010 року — суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим.

З 2015 року — суддя Одеського окружного адміністративного суду.

У 2019 році обраний заступником голови суду.

Источник