В Одеській області ліквідували масштабну схему

>

У незаконних оборудках підозрюють чиновників Одеської обласної військової державної адміністрації. Лише за одним договором на закупівлі продуктів фігуранти «заробили» понад 7 млн грн. Про це тимчасово виконувач обов’язків Голови Національної поліції повідомив сьогодні, 2 лютого.

Співробітники Національної поліції України разом із іншими правоохоронними органами продовжують проводити заходи, спрямовані на виявлення корупційних схем та встановлення чиновників, які наживаються на війні.

Чергову масштабну схему розкрадання державних коштів, яку організували посадовці Одеської обласної військової державної адміністрації, викрили слідчі Головного слідчого управління Національної поліції та співробітники управління стратегічних розслідувань в Одеській області.

За даними слідства, на підставі рішення Кабінету Міністрів України «Про забезпечення нагальних потреб населення в умовах воєнного стану» на закупівлю продуктів було виділено 500 млн грн, а на закупівлю спеціального спорядження і військового обмундирування для підрозділів територіальної оборони та добровольчих формувань територіальної громади Одеси — понад 106 млн грн.

Замість того, аби спрямувати виділені Урядом України кошти на потреби місцевого населення та військових, посадовці обласної військової адміністрації розробили схему їх привласнення: товари купували за цінами, які значно вищі за ринкові, а отриману різницю розподіляли між всіма учасниками оборудки.

«Серед фігурантів — колишній заступник голови Одеської обласної військової адміністрації, начальник одного з департаментів (депутат Одеської обласної ради) та начальник відділу ОВА. Їм оголошено про підозру за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Встановлено, що у квітні 2022 року лише за одним укладеним з підконтрольним товариством договором на закупівлю продуктів на 40 мільйонів гривень різниця у вартості сягнула семи мільйонів. Але сума привласнених бюджетних коштів може бути в рази більшою, тож робота слідчих триває», — повідомив т.в.о Голови Національної поліції України Іван Вигівський.

2 лютого оперативники та слідчі Нацполіції спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора провели санкціоновані обшуки в службових приміщеннях Одеської обласної військової адміністрації та за місцями мешкання фігурантів.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. За привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем може загрожувати позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

У рамках досудового розслідування правоохоронці продовжують збирати докази противної діяльності фігурантів, встановлювати їх можливих спільників та остаточну

Источник