В Одесі затримано агента фсб, який збирав розвіддані про новий підрозділ ЗСУ

Викрито ще одного російського агента під час спецоперації на Одещині, якого після початку широкомасштабного вторгнення завербував кадровий співробітник фсб.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За вказівкою агресора поплічник рф збирав відомості про місця базування підрозділів Збройних Сил України і Держприкордонслужби в Одеській та Миколаївській областях.

Зокрема, у «зоні особливої уваги» ворога була інформація про новостворений добровольчий батальйон ЗСУ під назвою «Чорноморська січ».

Для збору розвідданих російський агент записався на співбесіду до керівництва добробату начебто для вступу до лав підрозділу.

«Під прикриттям» цієї легенди він проводив приховану фотофіксацію місця дислокації військового формування та вивчав психотип командира для спроби його подальшого вербування.

За даними слідства, зрадник з власної ініціативи вийшов на російську спецслужбу і запропонував свою допомогу у війні проти України.

Одночасно він написав заяву на ім’я міністра мвс рф, в якій просить розглянути його кандидатуру на керівну посаду в «управлінні економічної безпеки та протидії корупції в Одеській області» у разі захоплення регіону.

Крім того, після ракетних ударів по обласному центру російський агент виходив на місцевість для фіксації наслідків та коригування повторних повітряних атак.

Наразі йому повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.

Суд обрав міру запобіжного заходу — тримання під вартою.

Джерело